Donald Trump wycofuje wojska amerykańskie z Niemiec

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Donald Trump wycofuje amerykańskich żołnierzy z Niemiec. Operacja ma być przeprowadzona do września 2020 roku. Obecnie na terenie Niemiec stacjonuje 34,5 tys. Żołnierzy amerykańskich.

Amerykańska „Wall Street Jurnal” poinformowała, że prezydent chce wycofać 9,5 tys. Żołnierzy. Pojawiła się również informacja ze część z wycofywanych żołnierzy mógłby trafić do Polski.

W ostatnim czasie prezydent Donald Trump informował, że planuje wycofanie żołnierzy amerykańskich z Niemiec Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku ambasador USA e RFN Richard Grenell mówił o tymże wojska amerykańskie zostaną przeniesione do Polski.

Niemcy stacjonują głównie w: Bawarii, Nadrenia-Palatynacie, Badenii-Wirtembergii i Hesji. Amerykanie stanowią największą grupę wśród zagranicznych wojski w Niemczech. W latach 2012-2019 zaplanowana została budowa obiektów militarnych NATO w Niemczech na 480 mln euro.

Europa wschodnia może na tym zyskać

Przeniesienie wojsk na wschodnią flankę NATO mogłyby mieć wpływ na potencjał obronny regionu. Przesuniecie zwłaszcza wojsk na wschód Europy może w pozytywny sposób wzmocnić państwa Europy wschodniej. Wydaje się jednak, że sama obecność wojsk może okazać się zbyt mała. Dopóki nie zostaną także poruszone kwestie broni. A zwłaszcza programu udostępniania broni jądrowej ramach NATO.

źródło: Onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY