Polska w tyle. Grupa Wyszehradzka otwiera swoje granice

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trzy państwa grupy Wyszehradzkiej tj. Słowacja, Węgry, Czechy oraz partner w postaci Austrii otwarły swoje granice. Zniesiona restrykcja obowiązuje tylko w ramach podróży swoich obywateli pomiędzy tymi krajami. Nasz południowy sąsiad otwarł się również na Niemcy.

W piątkowych oświadczeniach reprezentantów państw Grupy Wyszehradzkiej usłyszeliśmy, iż znoszą oni zakazy podróżowania. Węgry, Słowacja i Czechy wraz z bliskim partnerem w postaci Austrii pozwolili swoim obywatelom na podróżowanie w obrębie tych krajów.

Zobacz także: Jest decyzja Sejmu! Niespodzianki nie było rząd Morawieckiego z wotum zaufania

“Ustaliliśmy, że dzięki skutecznej obronie przed pandemią od godz. 8 dziś rano umożliwiamy nawzajem swoim obywatelom przebywanie na terytorium innego kraju. Wpuszczamy bez ograniczeń na terytorium Węgier obywateli Austrii, Czech i Słowacji i umożliwiamy Węgrom wyjazd bez ograniczeń do tych krajów” – zakomunikował szef węgierskiej dyplomacji, Peter Szijjarto.

Czeski rząd oświadczył w poniedziałek, że od 15 czerwca wprowadza system dzielący kraje na bezpieczne, ryzykowne i niebezpieczne, ale docelowo zmierza do zezwolenia na swobodne podróżowanie do większości krajów Unii Europejskiej.

polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY