Niemcy: liczba przestępstw politycznych drastycznie wzrasta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z opublikowanego 27 maja raportu MSW i Federalnego Urzędu Kryminalnego jasno widać, że liczba przestępstw motywowanych politycznie w Niemczech wzrasta z roku na rok.

W zeszłym roku wzrosła o przeszło 14 procent z 36 tys. Które odnotowano rok wcześniej do 41 tys. Największy wzrost odnotowano wśród przestępstw skierowanych przeciw politykom lub urzędnikom państwowym. Było to o ponad 33 procent.  Za raportu odczytać możemy również ze wzrost odnotowano wśród przestępstw o charakterze antysemickim. Takich ataków odnotowano około 2 tysiące.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje zaostrzenie prawa, ale także wzmocnienie kontrwywiadu. Przygotowywane są również rozwiązania, które mają wpłynąć na zwalczanie mowy nienawiści w Internecie.   

Wśród najbardziej narażonych są politycy regionalni w mniejszych miastach lub miasteczkach.  Jak wynika z raportu duży wpływ na sytuację miał wzrost migracji oraz problemy władzy z opieką nad uchodźcami. Kolejny wzrost napięć przewidywany jest w 2021 roku, kiedy to planowane są kolejne wybory do Bundestagu.

Statystyki przestępstw politycznych są często na tyle niejednoznaczne, że nie pozwalają na wskazanie konkretnej grupy lub zwolenników jakiegoś ugrupowania politycznego. co pozwala na przerzucanie się winą za zajścia pomiędzy grupami. I kontynuowanie walki politycznej napędzając sobie elektorat wyborczy. Takie zachowanie skutkuje wzrostem ekstremizmu.

Źródło:OSW

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY