Macierewicz po raz kolejny wyciąga kartę przetargową w postaci raportu smoleńskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia

Były Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz po raz kolejny obiecuje pokazanie opinii publicznej raport ws. katastrofy smoleńskiej. Za przeszkodę w jego ogłoszeniu uważa trwającą epidemię koronawirusa, choć podkreśla, że jest już on gotowy.

Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Radia Maryja, zapowiedział ujawnienie raportu ws. katastrofy smoleńskiej. Ze względu na epidemię COVID-19 miał być zmuszony do powstrzymania się z jego publikacją, choć był on już gotowy przed 10. kwietnia. Podkreślał również, że specjalna konferencja zostanie zwołana po trwającej kampanii wyborczej.

“Raport będzie opublikowany natychmiast, jak sprawy związane z pandemią pozwolą na to. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia. Myślę, że niedługo będzie można zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony. Nie sądzę, żeby to mogło się dokonać w trakcie kampanii wyborczej, więc sądzę, że zaraz po niej będzie to można opinii publicznej przedstawić” – poinformował były MON.

Zobacz także: NIEZWYKŁY widok! Węgrzy utworzyli wielki krzyż w stulecie haniebnego traktatu z Trianon [+ZDJĘCIA]

Sam dokument jest podzielony na cztery części mające wyjaśniać przyczyny katastrofy lotniczej, w której zginął ś.p. Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz kilkadziesiąt pozostałych ważnych dygnitarzy. Jak wskazuje w pierwszej części przedstawiony zostanie raport z remontu samolotu Tu-154.

“Realizowany był on pod olbrzymim wpływem rosyjskim, a zwłaszcza specjalnych służb rosyjskich ze wsparciem niektórych służb specjalnych działających w Polsce i niektórych polityków” – podkreślał Macierewicz.

W drugiej odsłonie raportu zostanie opublikowana analiza działań dotyczących sprowadzenia samolotu na lotnisko w Smoleńsku oraz ma ona wyjaśnić rzekomą eksplozję.

Następna część zostanie poświęcona odpowiedzialności prawno-organizacyjnej za fałszowanie badań katastrofy smoleńskiej, za którą oskarżany jest były premier Polski – “Tutaj szczególną rolę odegrał pan Donald Tusk, ale nie tylko, bo także ówczesny minister obrony narodowej, który nie powołał komisji badania wypadków lotniczych lotnictwa państwowego, jedynej instytucji mającej prawo przeprowadzić takie badania, respektowanej przez stronę rosyjską, przez pięć kluczowych pierwszych dni” – wyjaśnił polityk związany z PiS.

W ostatniej części zostanie przedstawiona ekspertyza skonstruowana przez amerykański Uniwersytet Wichita na zlecenie podkomisji smoleńskiej. Ma on zaprezentować symulację wybuchu drzwi w samolocie prezydenckim.

onet/radio maryja

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY