Hołownia krytycznie o wotum zaufania: ’’Odcinek wenezuelskiej telenoweli o dwóch mocnych politykach”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W czwartek w TVN 24 Szymon Hołownia wypowiedział się na temat wotum zaufania do rządu, o które wystąpił Mateusz Morawiecki. „-To jest po prostu śmiechu warta kolejna popisówka, jak te wszystkie ustawki pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a Mateuszem Morawieckim.” – ocenił.

Szymon Hołownia odniósł się także do wystąpień premiera i prezydenta w sprawie wotum zaufania, określając je następująco:’’-Dzisiaj postanowili zagrać odcinek tej wenezuelskiej telenoweli o dwóch mocnych politykach w takim trybie, w jakim to zrobili.”

„Nie mają pomysłu, co zrobić”

Jak określił Hołownia, sytuacja wiąże się ze spadkiem poparcia dla obecnego prezydenta. „-Widać, że jest naprawdę źle. Prezydent Andrzej Duda traci w naprawdę bardzo szybkim tempie poparcie.” Prognozuje ponadto, że przy korzystnych okolicznościach głosy poparcia dla Andrzeja Dudy sięgną 10%. Wystąpienia prezydenta i premiera ocenił natomiast jako „puste formalnie i treściowo.” „–Nie mają pomysłu, co zrobić.” – dodaje Hołownia.

Głosowanie w sprawie wotum zaufania odbyło się w czwartek, 4 czerwca i zakończyło się na korzyść obecnego rządu. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 235 posłów, przeciw – 219 głosów, a dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że wotum zaufania ma usunąć przeszkody, jakich doznaje rząd i większość parlamentarna w walce z koronawirusem. Powiedział także, że zaproponował taki krok premierowi.

Mateusz Morawiecki również wypowiedział się w tej sprawie. ’’-Jeżeli macie wystarczającą liczbę głosów, to odwołajcie nas, albo przestańcie jątrzyć, przestańcie łudzić, przestańcie wymyślać tematy zastępcze.” – powiedział.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Macierewicz po raz kolejny wyciąga kartę przetargową w postaci raportu smoleńskiego

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY