Angela Merkel potwierdza: To jej ostatnia kadencja na stanowisku szefowej rządu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Angela Merkel

/ Źródło: flickr.com

W czwartek podczas wywiadu dla telewizji ZDF, kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła, że nie będzie ubiegać się o stanowisko kanclerz Niemiec na piątą kadencję. Wypowiedziała się także na temat protestów w USA i stymulacji gospodarki niemieckiej.

Angela Merkel zapewniła, że w obliczu pandemii koronawirusa nie odczuwa pokusy, aby piastować urząd kanclerz Niemiec w kolejnej kadencji.  Wspominała jednak o kwestiach gospodarczych dotyczących Niemiec w tym trudnym czasie. Potwierdziła, że do końca roku w Niemczech w ramach wsparcia gospodarki będzie funkcjonować ulga podatkowa od towarów i usług. Nie przewiduje ponadto, aby ulgi te uległy przedłużeniu. „-To ma być krótkotrwały impuls.”– powiedziała.

„To zabójstwo George’a Floyda jest okropne”

W Niemczech ruszył pakiet stymulacyjny dla niemieckiej gospodarki, który zakłada obniżkę podatku VAT z 19 do 16 procent. Będzie ona funkcjonować od lipca do grudnia 2020 roku. Pakiet ma wartość 130 miliardów euro.

Kanclerz Niemiec wypowiedziała się również na temat sytuacji w USA po śmierci George’a Floyda. Potępiła postępowanie funkcjonariuszy policji wobec zatrzymanego. Jak stwierdziła:’’-To zabójstwo George’a Floyda jest okropne. Rasizm jest okropny. Społeczeństwo amerykańskie jest bardzo spolaryzowane.”

Politykę prezydenta USA Angela Merkel określiła jako „bardzo kontrowersyjną”. Jak stwierdziła, w polityce bardzo istotne są zabiegi, które godzą i zbliżają do siebie ludzi. Wspomniała także, że pracując z wieloma prezydentami na świecie włącznie z amerykańskim, wyraża nadzieję, że ta współpraca będzie możliwa.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Polska w tyle. Grupa Wyszehradzka otwiera swoje granice

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY