Król Europy na ulicy! Pomaga zbierać podpisy Trzaskowskiego “Obiecałem sto”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikipedia Commons/Mateusz Włodarczyk

Wczoraj Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 Czerwca. Rafał Trzaskowski natychmiast złożył do Państwowej Komisji Wyborczej dokumenty rejestrujące jego kandydaturę. Jednak do zostania oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP , samorządowiec musi w przeciągu tygodnia zebrać 100 tysięcy podpisów.

Donald Tusk postanowił czynnie zaangażować się w kampanię Rafała Trzaskowskiego. W Brukseli wraz ze swoimi współpracownikami zbiera podpisy pod jego kandydaturą.

Kampania ruszyła na dobre! Były premier także się w nią włączył

Donald Tusk na swoim twitterowym profilu zaznaczył, że czynnie zaangażuje się w wyborczą kampanię Rafała Trzaskowskiego.

Jak obiecał tak zrobił. Wraz z kilkoma współpracownikami Donald Tusk zbiera dziś podpisy pod Parlamentem przy Esplanadzie Solidarności. Towarzyszy mu kilka znanych twarzy.

Rafał Trzaskowski przed Państwową Komisją Wyborczą chwalił się, iż ma już zebrane 5,5 tysiąca podpisów:- Zaczynajmy te drogę do zmiany- nawoływał.

Donald Tusk spełnił daną Trzaskowskiemu obietnice z nadwyżką. Obiecał 100 podpisów w ciągu jednej godziny. Udało mu się zebrać trzy razy więcej.

Do sprawy na Twitterze odnieśli się inni znani działacze publiczni. Między innymi znany dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski.

https://twitter.com/wroblewski_m/status/1268276350307184641?s=20

Do sytuacji ustosunkował się także zbierający wspólnie z byłym przewodniczącym Rady Europy Bartosz Arłukowicz. Były minister zdrowia tak skomentował zbiórkę podpisów.

Internauci dość szybko wychwycili, iż premierowi towarzysz administrator hejterskiej strony Sok z Buraka Maciej Mycielski.

Jakie szanse ma Rafał Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski z impetem zainaugurował swój kampanijny bój. Jego notowania oscylują w graniach 25%. Z pewnością udało mu się zmobilizować elektorat bardzo niezadowolony z poczynań Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Czy jednak to sondażowe wzmożenie doprowadzi go do zwycięstwa nad Andrzejem Dudą?

Warto wziąć pod uwagę, iż jego kandydatura jest opatrzona potężnym elektoratem negatywnym. Wielu niezdecydowanych wyborców zagłosuje na Andrzeja Dudę, tylko dlatego iż Rafał Trzaskowski jako prezydent jest dla nich zupełnie nieakceptowalny. Głosowanie negatywne może stanowić zmorę dla pikującego w sondażach włodarza Warszawy.

Wirtualna Polska

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY