Jest decyzja Sejmu! Niespodzianki nie było rząd Morawieckiego z wotum zaufania

Dodano   0  
  Loading

/ fot. P. Tracz / KPRM

Dziś Mateusz Morawiecki wystąpił w Sejmie i zawnioskował o wotum zaufania dla swojego rządu. W Sejmie trwała bardzo burzliwa dyskusja, jednak ostatecznie zakończyła się w przewidywalny sposób.

Sejm zadecydował po bardzo ostrej polemice parlamentarzystów. Ostatecznie cała Zjednoczona Prawica poparła premiera Mateusza Morawieckiego.

Bezprzedmiotowa dyskusja zakończona oczywistym finałem

Premier Morawiecki podczas dzisiejszego wystąpienia odniósł się do działań opozycji w bardzo zdecydowany sposób:- Jeżeli macie wystarczającą ilość głosów, odwołajcie nas, ale przestańcie jątrzyć- skwitował dobitnie.

Z mównicy sejmowej Prezes Rady Ministrów artykułował, iż Polacy w tych trudnych czasach pragną sprawiedliwości i skuteczności, a nie jałowych sporów i tematów zastępczych snutych przez opozycję:-Mimo kryzysu i kłamstw padających z tamtej strony będziemy prowadzić Polskę ku ambitnym celom, ku sprawiedliwości i będziemy to robić póki starczy nam sił- zaznaczał.

Oczywiście kilkudziesięciu parlamentarzystów skrzętnie wykorzystało okazję, by zaatakować Gabinet Morawieckiego. Z ust posłów pobrzmiewały dziesiątki zarzutów i niedociągnięć jakich dopuściła się dzisiejsza władza.

Lider PO Borys Budka bardzo ostro zrecenzował działania Mateusza Morawieckiego:- Dzisiaj gdyby Pan był człowiekiem honoru, za Szumowskiego, za Banasia, podałby się Pan do dymisji- zaznaczył.

Słów krytyki nie szczędziła także posłanka Lewicy Joanna Scheuring- Wielgus:- Jest Pan pionkiem polskiej polityki- mówiła.

Do głosowania doszło po godzinie 16.00. Wotum Zaufania zostało wyrażone 235 głosami Zjednoczonej Prawicy. Przeciw wotum opowiedziało się 219 parlamentarzystów, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Techniczny zabieg

Niestety trudno uciec od wrażenia, iż dzisiejszy wniosek premiera był posunięciem czysto technicznym. Nie było najmniejszej szansy na odwołanie rządu, a wynik głosowania był z góry przesądzony. Cała polemika wydaje się być w tej sytuacji dość jałowa. Oczywiście tracące ostatnio w sondażach Prawo i Sprawiedliwość za wszelką cenę stara się nadać dynamikę kampanii Andrzeja Dudy.

Ta zagrywka ma na celu ustabilizowanie pozycji Zjednoczonej Prawicy. Uwidocznienie, że większość sejmowa popiera także plany państwowych inwestycji. Mowa tu oczywiście o przekopie mierzei wiślanej oraz budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zobaczymy czy dzisiejsze wydarzenie będą stanowiły realne wsparcie dla ubiegające się o reelekcję prezydenta.

Money. pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY