Rusza Kapania Wyborcza! Rozporządzenie w sprawie wyborów już w Dzienniku Ustaw

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dziś opublikowano zarządzenie marszałek Sejmu Elżbiety Witek w kontekście wyborów prezydenckich. To zamknięcie swoistej sagi w kwestii terminu wyborów. Teraz już wszystko jasne. Wybory odbędą się 28 Czerwca.

Od dnia dzisiejszego Rafał Trzaskowski oraz inni kandydaci chcący włączyć się do prezydenckiej batalii mogą zacząć zbierać podpisy pod swoją kandydaturą.

Wyścig rusza

W dzienniku ustaw pojawiło się rozporządzenie marszałek Elżbiety Witek. Wybory odbędą się 28 Czerwca. Druga tura( jeśli oczywiście do nie dojdzie), odbędzie się 12 Lipca. Termin wyborów nie może dziwić. Zjednoczona Prawica jak i zdecydowana większość środowisk politycznych doszła do konsensusu w tej kwestii.

Rafał Trzaskowski otrzymał zaledwie tydzień na zbiórkę 100 tysięcy podpisów. Biorąc pod uwagę jego pozycję sondażową oraz jak dużą partią jest PO, to ze spełnieniem warunku koniecznego do stania się oficjalnym kandydatem nie powinno być żadnych problemów. Inni kandydaci są w dużo lepszej pozycji wyjściowej. W gwoli ścisłości warto nadmienić, iż będą musieli zarejestrować swoje kandydatury, ale już bez konieczności ponownej zbiórki podpisów.

Sylwester Marciniak Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej stwierdził w środę, że nie można organizować zbiórki podpisów przed publikacją zarządzenia marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Co czeka nas w kampanii?

Kandydaci otrzymali dziś możliwość rozpoczęcia kampanii wyborczej. Z pewnością z impetem ruszą w Polskę. Czekają nas debaty, różne chwyty kampanijne i inne smaczki związane z prezydencką batalią. Przekonywanie wyborców będzie miało charakter bardzo intensywny, gdyż do wyborów zostało niewiele czasu.

Rafał Trzaskowski jeśli chce marzyć o prezydenturze musi przedstawić swój konkretny program oraz zwiększyć intensywność swojego objazdu po Polsce. Szymon Hołownia postara się z pewnością znów zyskać w sondażach i zrównać się z głównym kontrkandydatem Andrzeja Dudy. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego chcąc odbudować swoje poparcie, które spadło poniżej 10% powinien ze zdwojoną energią ruszyć w Polskę.

Krzysztof Bosak już rzucił się w wir kampanijny. Codziennie występuje na konferencjach prasowych komentując bieżącą sytuację polityczną. Jest przykładem intensywnej, pracowitej oraz merytorycznej kampanii. Wydaje się tylko kwestią czasu kiedy jego notowania pójdą w górę. Natomiast Robert Biedroń musi całkowicie zrestartować swoją kampanie starają się przynajmniej próbować zbliżyć się do pozostałych rywali. Jedno jest pewne stawka tych wyborów jest kluczowa, a Prawo i Sprawiedliwość uczyni wszystko, aby nie stracić swojego prezydenta.

Gazeta.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY