Ministerstwo Zdrowia Czech: “Od połowy czerwca otwieramy granicę z Polską”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Od 15 czerwca 2020 r. obywatele Unii Europejskiej z krajów o niskim ryzyku zachorowania – w tym z Polski – będą mogą wjechać na terytorium Republiki Czeskiej, poinformowało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej poinformowało, że od połowy miesiąca obywatele krajów UE będą mogli wjechać na teren kraju. Te państwa o niskim ryzyku zachorowania COVID-19 to: Bułgaria, Estonia, Finlandia, Chorwacja, Islandia, Cypr, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Węgry, Niemcy, Norwegia, Polska, Austria, Rumunia, Grecja, Słowacja, Słowenia oraz Szwajcaria.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej o średnim ryzyku występowania COVID-19 to: Belgia, Dania, Francja, Irlandia, Włochy, Malta, Holandia, Portugalia i Hiszpania.

Obywatele Czech powracający z krajów o niskim i średnim ryzyku zakażenia COVID-19 nie będą musieli zgłaszać tego faktu regionalnej stacji higienicznej natychmiast po wjeździe na terytorium Republiki Czeskiej

Na poniższej grafice Ministerstwa Zdrowia Republiki Czeskiej można przyjrzeć się sytuacji epidemiologicznej wszystkich państw członkowskich:

Ryzyko występowania koronawirusa w poszczególnych państwach wg MZ Republiki Czeskiej

Kolejne restrykcje zniesione

Rząd zatwierdził także kolejną falę poluzowania restrykcji, która rozpocznie się 8 czerwca. Otwarte zostaną restauracje w godzinach od 23:00 do 6:00.

Liczba odwiedzających ogrody zoologiczne, ogrody botaniczne, obszary zewnętrzne zamków i pałaców zostanie ograniczona w ciągu jednego dnia, tak aby nie przekraczała 250 osób na hektar obiektu.

Jednocześnie muzea, galerie, hale wystawowe może odwiedzić maksymalnie 500 osób, przy zachowaniu jednocześnie 10 m2 powierzchni na osobę. Również do 500 osób utrzymano widownię teatrów, kin oraz sal koncertowych.

źródło: onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY