Wkrótce poznamy nową datę wyborów. Wicemarszałek Terlecki zapowiedział termin podjęcia przez Witek decyzji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ sejm.gov.pl

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział termin ogłoszenia przez Marszałek Elżbietę Witek nowej daty wyborów. Ma to nastąpić jeszcze dziś lub jutro po posiedzeniu Sejmu. Wczoraj przed północą nareszcie przyjął poprawki do ustawy o szczególnych zasadach wyborów powszechnych.

Podczas konferencji prasowej tuż przed planowanym posiedzeniem Sejmu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał do wiadomości publicznej istotne informacje n a temat wyborów prezydenckich – “Marszałek Sejmu dziś lub jutro ogłosi termin wyborów prezydenckich” – oświadczył ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Donald Trump: Jeśli gubernatorowie nie dadzą rady to wyślę wojsko i zrobię to za nich

Z entuzjazmem przyjął wczorajsze informacje o przegłosowaniu ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta – “Sejm zajmie się za chwilę ustawą wyborczą, a w konsekwencji tego zapewne dziś lub jutro pani marszałek ogłosi termin wyborów i związany z tym harmonogram będzie wtedy jasny dla wszystkich. Myślę, że to jest dobra wiadomość, na którą czeka cała Polska, że ten okres przeciągania, wydłużania, wymieniania kandydatów mamy już za sobą i będziemy mogli rozpocząć drugą fazę kampanii wyborczej” – ogłosił.

Senat wczoraj przyjął 36 poprawek do ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., z możliwością głosowania korespondencyjnego.Zgłoszone poprawki zakładają m.in. okres 10 dni na zebranie podpisów pod nową kandydaturą, a także PKW będzie posiadało możliwość organizacji wyborów korespondencyjnych na danym terenie.

Obecnie trwa XII posiedzenie Sejmu:

onet

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY