Okręgowa Izba Lekarska organizuje debatę prezydencką. Dotychczas trzech kandydatów potwierdziło swój udział

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W czwartek tj. 4. czerwca w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej ma odbyć się debata prezydencka. Tematem przewodnim, będzie opieka zdrowotna. Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia oraz Robert Biedroń potwierdzili swoją obecność. Zaproszono również Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudę oraz Rafała Trzaskowskiego.

Okręgowa Izba Lekarska przygotowuje pierwszą po zawieszeniu kampanii wyborczej oraz nie odbytych 10. maja wyborach debatę prezydencką. Tematyką dyskusji kandydatów będzie ochrona zdrowia. Dotychczas swoją obecność potwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń oraz Szymon Hołownia.

Zobacz także: Znana jest data pogrzebu Geaorge’a Floyda. Zamieszki mogą się nasilić

“Dotychczas na pochylenie się nad tematem zdrowia i dyskusję z udziałem lekarzy zdecydowali się Robert Biedroń, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaproszeni zostali także Krzysztof Bosak, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Krzesła będą czekały na nich wszystkich” – informuje Izba.

Przedstawiciele środowiska w debacie, która odbędzie się 4. czerwca o godzinie 11, deklarują merytoryczny poziom debaty oraz poruszenie tematyki ochrony zdrowia w obliczu epidemii koronawirusa – “Nie było dotychczas okazji do konfrontacji kandydatów z tematyką ochrony zdrowia, która w czasie epidemii jeszcze bardziej ujawniła się jako sfera wpływająca na wszystkie inne, na gospodarkę oraz funkcjonowanie państwa i jego obywateli”.

Debata, która odbędzie się w warszawskiej siedzibie OIL przy ul. Puławskiej 18 zostanie podzielona na trzy segmenty oraz dodatkowy czas na podsumowanie swojego wystąpienia. Pytania zostaną sformułowane przez lekarzy obserwujących przebieg dyskusji.

“Pierwsza runda przewiduje to samo pytanie dla każdego kandydata, druga runda – dla każdego kandydata wylosowane będzie pytanie od lekarzy, trzecia runda – dla każdego kandydata wylosowane zostanie pytanie od mediów” – czytamy w zapowiedzi OIL.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY