Znana jest data pogrzebu Geaorge’a Floyda. Zamieszki mogą się nasilić

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ YouTube

Data pogrzebu Geaorge’a Floyda, od którego śmierci rozpoczęły się protesty w USA została oficjalnie  podana. Zostanie on pochowany w najbliższy czwartek. Gubernator Minnesoty Tim Walz podał tę informację na konferencji prasowej

„Będzie to ważne wydarzenie zarówno dla miasta Minneapolis i Minnesoty, jak i dla narodu”– powiedział gubernator

46-letni Floyd zmarł  zatrzymaniu prze policję. Jeden z policjantów  przez kilka minut przyciskał Afroamerykanina do ziemi kolanem. Nagranie z zatrzymania obiegło sieć. Po jego świeci na ulicach Amerykańskich miast dochodzi do masowych protestów. W 16 stanach wprowadzono także godzinę policyjną. Na czwartek planowane jest zwiększenie patrolów policji na ulicach.

Antifa jest winna zamieszkom

„Przemówienie do narodu wygłoszone z Gabinetu Owalnego nie zatrzyma Antify” tak powiedział rzecznik Białego Domu, na pytanie czy Prezydent Donald Trump wygłosi orędzie w tej sprawie.  Prezydent USA uznał Anytifę za organizację terrorystyczną.  Pisaliśmy także niedawno o znaczeniu pomnika Tadeusza Kościuszki.

https://medianarodowe.com/usa-waszyngton-plonie-demonstranci-zdewastowali-pomnik-kosciuszki/

Protest w cieniu wirusa

Epidemiolodzy ostrzegają że rozszerzający się po Stanach Zjednoczonych protest negatywnie może wpłynąć także na zagrożenie epidemiologiczne. W USA liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 100 tys. Efektem tych protestów może być nagły poważny wzrost zakażeń. Lekarze zwracają uwagę protestujący na „zachowanie dystansu” oraz „noszenie maseczek” Aresztowano już ponad cztery tysiące osób.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY