Szef Gabinetu Prezydenta mówi wprost o rywalach Andrzeja Dudy: “Są kandydatami bez ambicji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Mamy pieniądze, dzięki dobrej polityce, i na programy społeczne i wielkie inwestycje” – tak szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski skomentował w rozmowie z Katarzyną Gójską słowa polityków opozycji, którzy krytykują realizowane bądź planowane w Polsce wielkie inwestycje. Pytany o wyniki ostatnich sondaży, Szczerski stwierdza wprost: “Nie ma żadnego niepokoju”.

Wielkie inwestycje

W Polsce prowadzone są obecnie duże inwestycje, takie jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej. W opinii wielu polityków opozycji są to zbędne projekty; mówią oni m.in. o korzyściach niewspółmiernych do wydanych pieniędzy. Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski w porannej rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską zwrócił uwagę na pogłoski, jakie pojawiły się z opozycyjnych obozów, a dotyczą ograniczania programów społecznych w związku z inwestycjami. 

– Żadne programy społeczne nie są ograniczane w związku z tymi inwestycjami. To manipulacja, jaką uprawiają politycy opozycji. To rzecz kompletnie wymyślona. Mamy pieniądze, dzięki dobrej polityce, i na programy społeczne i wielkie inwestycje. Te inwestycje dają miejsca pracy, rozwijają polską gospodarkę, infrastrukturę – podkreślił Szczerski na antenie radiowej Jedynki. 

Kandydaci opozycji są kandydatami bez ambicji. To są inwestycje na miarę polskich ambicji, na miarę ambicji, jakie ma Europa – dodał. 

Prezydent Andrzej Duda wystosował list do przywódców państw Unii Europejskiej, a także państw Bałkanów Zachodnich oraz Partnerstwa Wschodniego, w którym podkreślił, że “trzeba dać Europie nowy impuls do rozwoju gospodarczego”. 

– Polityka pana Dudy współgra z polityką europejską, ten plan jest częścią szerszego planu europejskiego – zwrócił uwagę Szczerski. Powiedział też, że nadeszło już wiele odpowiedzi na pismo. Zaznaczył, żeprezydent w najbliższych dniach weźmie udział w telekonferencjach w sprawie swojego programu dla Europy. 

– To wywołało ciekawą refleksję i głęboką dyskusję. Plan jest dyskutowany między prezydentami i premierami – wskazał.

Kluczem jest wiarygodność

Krzysztof Szczerski zapytany został również o to, czy w obozie Andrzeja Dudy nie ma niepokoju w związku z wynikami sondaży, w których Rafał Trzaskowski znalazł się na drugim miejscu. 

– Nie ma żadnego niepokoju, trzeba pracować, przedstawiać swój dorobek. Niektóre sondaże po to są robione, by niektóry efekt wywołać. To nie sondaże prowadzą kampanię, a sztab, pan prezydent, który będzie w niej konsekwentnie prezentował swój punkt widzenia i wizję przyszłości Polski. Kluczem w tej kampanii jest wiarygodność. Kontrkandydaci pana prezydenta są w stanie powiedzieć kompletnie wszystko, są wyłącznie sterowani przez PR-owców, którzy mówią im na podstawie tych czy innych badań, jak należy dziś powiedzieć, a to nieważne, co było mówione kilka dni wcześniej – podkreślił szef Gabinetu Prezydenta.

– Pan prezydent to, co mówił, to zrealizował. Poddaje się ocenie Polaków, czy żyje im się lepiej po 5 latach czy gorzej – zakończył. 

Źródło: niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY