Donald Trump wymierza wojnę ANTIFIE: “USA uznają ją za organizację terrorystyczną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po ostatnich starciach Afroamerykanów z amerykańską policją oraz przyłączeniem się do tych walk lewicowej grupy ANTIFA, Prezydent Stanów Zjednoczonych podjął radykalne środki. Donald Trump ogłosił, iż od dziś tą lewicową bojówkę uznano za organizację terrorystyczną. Pogratulował również Gwardii Narodowej za zdecydowane stłumienie rabunków i starć ulicznych w Minneapolis.

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że jego administracja rozpoczęła kroki, które zatwierdzą lewicową bojówkę ANTIFA za organizację terrorystyczną. Obarczył on ich winą za wzniecanie kradzieży i aktywny udział w starciach ulicznych z amerykańską policją.

“Stany Zjednoczone uznają ANTIFA jako organizację terrorystyczną” – oświadczył na Twitterze przywódca USA.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1267129644228247552

Zobacz także: Furia w USA po zabójstwie Georga Floyda. Zamieszki rozlewają się na kolejne stany

Wcześniej podziękował Gwardii Narodowej za przywrócenie porządku w Minneapolis, gdzie po śmierci Georga Floyda z rąk Policjanta rozpoczęły się protesty, a które przerodziły się na szeroką skalę grabieży i starć ulicznych z właścicielami sklepów. Jeden z nich został skatowany na śmierć przez grupę czarnoskórych aktywistów.

“Anarchiści kierowani przez ANTIFA zostali szybko zamknięci. Powinien to zrobić burmistrz w ciągu pierwszej nocy i nie byłoby żadnych problemów” – skomentował sytuację Trump, uderzając w bezradność zarządcy miasta Minneapolis Jacoba Freya z Demokratycznej Partii Farmerów i Pracy.

Za dalszą eskalację aktów przemocy obarczył również media, które jego zdaniem podsycali do anarchii i nienawiści. Powtórzył również zdanie o walce z fałszywymi informacjami.

Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY