Śledztwo przeciwko Apple? Amerykańska firma zwraca się do Komisji Europejskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Apple

/ Źródło: pexels.com

Amerykańska firma Tile, będąca producentem lokalizatorów Bluetooth skierowała do Komisji Europejskiej pismo z prośbą o wszczęcie postępowania przeciwko popularnej firmie Apple. Zarzuty dotyczą stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych oraz utrudnień dla konkurencji.

W opinii firmy Tile, firma Apple spowodowała utrudnienia dla urządzeń innych firm. Wprowadziła bowiem pewne zmiany do własnego systemu operacyjnego. W ubiegłym roku uniemożliwiła nowym aplikacjom śledzenie lokalizacji użytkownika, co spowodowało trudności w funkcjonowaniu urządzeń firmy Tile. Z tego powodu lokalizatory nie są w stanie określać położenia danych przedmiotów.

Aplikacja Apple: “Find My” nie ma podobnych ograniczeń

Firma Apple stanowczo odpiera zarzuty, powołując się na bezpieczeństwo prywatności swoich użytkowników. Rzecznik Apple Fred Sainz przekonywał, że dzięki temu użytkownicy kontrolują dostęp aplikacji do ich lokalizacji. Dodał także, że inni producenci również wprowadzają podobne regulacje.

Firma Tile wyraża jednak przekonanie, że firma Apple działała na szkodę konkurencji. Zwraca uwagę, że aplikacja Apple o nazwie: “Find My” nie ma podobnych ograniczeń i w dalszym ciągu ma możliwość lokalizacji użytkowników.  Dlatego też wiceprezes Tile niezwłocznie złożyła list do komisarz Vestager Kirsten Daru.

Firma Apple nie pierwszy raz spotyka się ze skargą. W zeszłym roku wobec firmy sformułowała zarzuty szwedzka firma Spotify. Zarzuty dotyczyły nieuczciwości w polityce cenowej.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Afera wokół piosenki Kazika i Sądu Najwyższego. Poprawki do raportu o praworządności w Polsce

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY