Prof. Kik: “Prezydent Warszawy jest atutem politycznym. Hołownia politycznym kaprysem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Trzaskowski to zupełnie inna liga niż Szymon Hołownia, który liczył po prostu na łut szczęścia. I w pewnym momencie ten łut szczęścia się pojawił – wypowiedział się dla portalu DoRzeczy.pl prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Prof. Kik w ramach wywiadu wypowiedział się m.in. na temat krążących pogłosek na temat Szymona Hołowni. Wedle medialnych doniesień Hołownia miałby zrezygnować z wyborów prezydenckich, aby przewagę zyskał Rafał Trzaskowski. W zamian sam miałby objąć stanowisko prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej. “-Przede wszystkim Szymon Hołownia nie miałby zbyt wielkich szans na to, by wygrać w Warszawie.”- powiedział prof.Kik. Dodał także, że pogłoski te wynikają z faktu, że Szymon Hołownia zdał sobie sprawę z trudnej rywalizacji z Rafałem Trzaskowskim. “-Jeśli wybory będą 28 czerwca, to w drugiej turze znajdzie się właśnie prezydent stolicy. Może nie wygra z Andrzejem Dudą, ale Szymona Hołownię wyprzedzi na pewno.” – przewiduje.

“Prezydent stolicy jest uważany za autorytet”

W wywiadzie poruszono także dyskusję na temat możliwego sukcesu Szymona Hołowni w wyborach na prezydenta Warszawy przy wsparciu PO. Kiedy zasugerowano, że Platforma Obywatelska ma przewagę w stolicy, a Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze, prof. Kik odpowiedział:”- Nawet jeśli prezydent stolicy jest nielubiany przez sympatyków PiS, to w elektoracie anty-PiS-u, liberalnym, jest uważany za autorytet. Jest doktorem. Zna języki obce, jest w elektoracie liberalnym szanowany.”

Prof. Kik przekonywał także, że Szymon Hołownia wykorzystał zagubienie kandydatki PO, wicemarszałek Małgorzaty Kidawy- Błońskiej oraz opozycji. :”-Gdy pojawił się Rafał Trzaskowski, to pokazał Hołowni miejsce w szeregu. Co by nie mówić, prezydent Warszawy jest atutem politycznym. Hołownia jest politycznym kaprysem.” – podsumował.

ŹRÓDŁO: DORZECZY

Zobacz także: [NASZ WYWIAD] Patlewicz: Teorie spiskowe mogą pomóc we wprowadzeniu cenzury w internecie

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY