Prezes Polskiego Radia zostaje na stanowisku. Nie zapłaci głową za aferę w Trójce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po głośnej aferze jaka miała miejsce w Radiowej Trójce odwołano prezesa trójki Tomasza Kowalczewskiego. Jednak prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska pozostanie na swoim stanowisku. Jest osobą, wydaje się, nie do ruszenia.

Po tym jak zawieszona została Lista Przebojów Polskiego Radia oraz odszedł jej długoletni prowadzący Marek Niedźwiecki, posypała się lawina rezygnacji. Pracownicy radia, jeden po drugim, podawali się do dymisji. Wydarzenie stało się największą katastrofą wizerunkową polskich mediów ostatnich lat. Dymisja prezesa miała być przełamaniem złej passy oraz rozpoczęciem nowego otwarcia w mediach państwowych.

Powołano na nowego prezesa Jakuba Strzyczkowskiego, który publicznie na antenie Radia przeprosił Marka Niedźwieckiego.

Prezes jednak bez zmian

Afera związana z listą przebojów była tylko wierzchołkiem góry lodowej związanej ze złym zarządzaniem oraz kontrolą w mediach publicznych. Władze jednak przyznały, że nie widzą przesłanek, aby odwołać panią prezes. która za swą prace jest wysoko ceniona. Nowy prezes Programu Trzeciego ma tylko posiadać autonomie gwarantowaną przez wicepremier Jadwigę Emilewicz i wicepremiera Piotra Glińskiego. Wniosek w sprawie odwołania prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej złożył Grzegorz Podżorny, z ramienia Kukiz’15 już w niedzielę, 17 maja. Od tamtego czasu nic się jednak nie wydarzyło. Nie odbyło się do tej pory posiedzenie Rady Mediów Narodowych, na którym możliwa by była dyskusja nad wnioskiem. Za to był czas na odbycie korespondencyjnego głosowania nad powrotem do zarządu TVP Jacka Kurskiego.

Polskie Radio w związku ze złym zarządzaniem, boryka się ze znacznym spadkiem słuchalności z 10 do 5 procent na przykładnie Programu Trzeciego. Upolitycznienie mediów publicznych i złe zarządzanie odbija się na oglądalności i słuchalności mediów państwowych, które dotowane są z budżetu państwa.

Źródło: Wirtualne Media

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY