Zaginięcie czy morderstwo? Sprawa Rewala odkrywa nowe dowody po 21 latach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Facebook

W 1999 roku w Rewalu zgłoszono zaginięcie dwóch nastolatków. Po latach sprawa powraca z nowymi twardymi i przerażającymi dowodami. Dotychczas uważano, że chłopcy uciekli z ośrodka wychowawczego, teraz odnaleziono kości i ubrania najprawdopodobniej należące do nich. Matka jednego z nich potwierdziła prawdziwość ubrań.

Na początku tygodnia w Rewalu odkryto przypadkowo szczątki ludzkie w okolicach byłego ośrodka wychowawczego. Warto przypomnieć, że w marcu 1999 roku z tego kompleksu miało uciec dwóch nastolatków: Andrzej Ziemniak oraz Łukasz Sas. Takie informacje przekazywano zrozpaczonej rodzinie. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty i dowody w sprawie. W 2017 roku wysunięto hipotezę, że chłopcy mogli paść ofiarą seryjnego zabójcy.

Zobacz także: Kolejna obniżka stopy procentowej w krótkim czasie! Rada Polityki Pieniężnej wprowadza zmiany

Stowarzyszenie “Przystań Nadzieja ” postanowiło kilka dni temu wznowić poszukiwania w świetle najnowszej hipotezy. Wolontariusze przy użyciu ciężkiego sprzętu odkryli na terenie Miejskiego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu szczątki najprawdopodobniej należące do zaginionych chłopców. Matka jednego z nich potwierdziła zbieżność ubrań należących do jej syna, pokazując fotografię, gdzie miał je na sobie.

https://www.facebook.com/marek.szwedowski/posts/3850654255008045

Koparka natrafiła również na ukrytą studnię w, której odnaleziono kolejne ludzkie szczątki oraz dolną część piżamy.

Wolontariusze poinformowali policję o znalezisku. Ta zebrała szczątki i zabezpieczyła resztę materiałów dowodowych. Teraz zostaną one podane odpowiednim badaniom DNA, aby ustalić do kogo należą kości oraz ubrania ofiar.

rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY