REKLAMA

Nastolatka chciała uciec ze starszym narzeczonym. Ojciec 13-latki uciął jej głowę

REKLAMA

W Iranie została zamordowana nastolatka, która chciała poślubić 35-latka. Cała rodzina 13-latki nie wyraziła zgody na takie małżeństwo. Po próbie ucieczki i wcześniejszych groźbach, ojciec dziewczyny w śnie odciął jej głowę. Sam też poddał się policji po dokonaniu morderstwa.

Do szokującego zdarzenia doszło niedawno w Iranie. 13-latka zakochała się z wzajemnością w 35-letnim mężczyźnie. Pewnego dnia postanowili wziąć ze sobą ślub. Poinformowała o tej sprawie swoją rodzinę, która z całą stanowczością sprzeciwiła się takiemu małżeństwu.

Nastoletnia Romina Ashrafi po groźbach ze strony swojego rodziciela uciekła z domu do swojego ukochanego. O tej sprawie została poinformowana policja, która odprowadziła dziewczynę do swojego domu rodzinnego. Zdaniem BBC miała zeznawać, że ojciec może zrobić jej krzywdę. Nikt na ten ostatni krzyk ratunku nie zareagował. Wkrótce jej czarne myśli zostały brutalnie urzeczywistnione.

Zobacz także: Chiny chcą regulacji kwestii bezpieczeństwa w Hong-kongu. Będą kolejne zamieszki?

Dziewczyna została zamordowana we śnie przez swojego ojca, który odciął jej głowę. Po morderstwie zadzwonił na policję, aby przyjechała na miejsce zdarzenia. Ze spokojem oddał się w ręce funkcjonariuszy. Obecnie przebywa on w areszcie, gdzie czeka go proces.

W kraju na Bliskim Wschodzie panuje surowe prawo szariatu. Z tego powodu, mężczyzna po otrzymaniu takich informacji od swojej córki mógł poczuć się zhańbiony. Najprawdopodobniej takie prawo uchroni go przed karą śmierci, którą może zażądać najbliższa rodzina. Przewiduję się dla niego karę pozbawienia wolności od 3 do 10 lat.

radiozet.pl

REKLAMA

Komentarze