Najnowszy sondaż! Duda traci przewagę nad Trzaskowskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Według najświeższego sondażu urzędujący prezydent ma się czego obawiać. Sondaż wskazuje na umocnienie się polaryzacji, a więc dominacji kandydatów PO i PIS nad pozostałymi. Rafał Trzaskowski wyraźnie zwyżkuje.

Nowe badanie opinii publicznej z całą pewnością wzmocni kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Cała stawka została daleko w tyle natomiast przewaga urzędująca prezydenta nie jest już aż tak znacząca jak jeszcze dwa tygodnie temu.

Duda Traci, Bosak przed Biedroniem i Kosiniakiem Kamyszem

Sondaż został przeprowadzony przez instytut Badań Pollster dla” Super Express” w dniach 26-27.05.2020 roku. Gdyby wybory odbyły się teraz Andrzeja Duda nie uzyskałby nawet 40%. Na głowę państwa chęć zagłosowania wyraziło ledwie 38,94 procenta wyborców.

Rafał Trzaskowski depcze po piętach obecnemu prezydentowi, a jego poparcie wynosi 26,6 proc. O 10 punktów procentowych mniej ma bezpartyjny Szymon Hołownia. Była gwiazda TVN może liczyć na 16,41% ankietowanych respondentów.

Daleko w tyle są pozostali trzej główni kandydaci. Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak przewodzi tej stawce z wynikiem 5,71%. Władysław Kosiniak Kamysz może natomiast liczyć na 5,46 procenta głosów. Stawkę zamyka Robert Biedroń, na którego chęć oddania głosu wyraziło zaledwie 5,14%. Innego kandydata wybrałoby 1,74 proc wyborców.

Na co wskazuje badanie?

Andrzej Duda od kilku dni nieustannie traci w badaniach opinii publicznej. Nie ma już mowy o poparciu bliskim 60%. Nie pomagają także ostanie działania urzędującej głowy państwa. Z pewnością, aby poparcie pozostało na optymalnym poziomie, wszelkich starań dołoży Jacek Kurski powracający do zarządu TVP.

Rafał Trzaskowski wciąż pikuje w sondażach. Jest to w przeważającej mierze efekt jego radykalnych zapowiedzi oraz świeżości. Niemniej w gwoli uczciwości należy wspomnieć, iż nadrobienie ponad 20% w tak krótkim czasie to nie lada sztuka.

Szymon Hołownia stracił na stałe 2 miejsce w prezydenckim wyścigu. Trzaskowski aspiruje do podobnego elektoratu i wydaje się, że część wyborców niezadowolonych z kampanii Kidawy Błońskiej znów wróciła do obozu PO. Dla byłego pracownika TVN nie jest to dobra informacja

Krzysztof Bosak wyprzedził natomiast zarówno Władysława Kosiniaka Kamysza jak i Roberta Biedronia. Co pokazuje, że jego poparcie jest ciągle na stałym poziomie i bardzo dobrze prowadzi kampanię wyborczą.

Władysław Kosiniak Kamysz jest póki co chyba największym przegranym prezydenckiego wyścigu. Do niedawna najpoważniejszy kontrkandydat Andrzeja Dudy spadł w sondażach wręcz niewyobrażalnie. Nie ma właściwie najmniejszych szans, aby był wstanie nadrobić tak dużą stratę.

Robert Biedroń jak zwykle zajmuje ostatnie miejsce spośród głównych kandydatów. Jest to efekt fatalnej kampanii wyborczej tego kandydata. Warto nadmienić, iż krytykują ją nawet najważniejsi przedstawiciele lewicy jak chociażby Włodzimierz Czarzasty, który podczas rozmowy z redaktorem Robertem Mazurkiem stwierdził, iż” Kampania Biedronia jest ewidentnie do poprawy”.

Wirtualna Polska

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY