Kąpiel nad morzem nie dla każdego? Rząd wprowadza ciągle nowe wytyczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Choć do początku sezonu plażowego w Polsce jeszcze trochę czasu, plaże w Polsce dla spacerowiczów są otwarte cały czas to WHO już zwraca uwagę jak sezon w tym roku będzie wyglądał.

Pogoda w Wielkiej Brytanii pozwalała w minionym tygodniu na odpoczynek nad morzem. Większość z krajów Europy, które w sezonie letnim są rajem dla odpoczywających takie jak Grecja czy Włochy planują, jak ma wyglądać sezon turystyczny w tym roku.

„Każde miejsce, gdzie ludzie przebywają obok siebie w bliskiej odległości i dzielą się jedzeniem i napojami, jest podatne na rozprzestrzenianie się wirusa” – powiedział dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia Hans Kluge.  Zalecił także, aby turyści na świecie stosowali się do wytycznych lokalnych władz.

Kąpiel nad morzem nie dla każdego

Państwowy Zakład Higieny przygotował również wytyczne dla samorządów oraz właścicieli kąpielisk. Podał, iż najlepiej byłoby ograniczyć o 1/3 liczbę osób jakie do tej pory znajdowały się w sezonie letnim na plażach. W czasie kąpieli zaleca się także stosowanie 2 metrowej odległości podobnie jak podczas odpoczynku. Na jedną osobę ma przypadać 6 metrów kwadratowych. W wytycznych znalazły się również informacje o potencjalnym liczeniu osób, które na plaże chcą wejść oraz organicznie ich liczby poprzez podział miejsc na sektory.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY