Zjednoczona Prawica jednomyślna w sprawie wyborów. Optymalny termin to 28 Czerwca

Dodano   0  
  Loading

/ fot. Flickr.com

Przewodniczący Solidarnej Polski, Porozumienia oraz Prawa i Sprawiedliwości,a więc trzech ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy, wydali dziś wspólne oświadczenie w kontekście terminu wyborów prezydenckich. Przy okazji prezes PIS nie omieszkał skrytykować politycznej opozycji.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy doszli do konsensusu w kwestii terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro mówili dziś jednym głosem.

Zjednoczona Prawica ze wspólnym stanowiskiem

Prezes PiS zaznaczył, iż wybory prezydenckie powinny odbyć się 28 Czerwca. Jarosław Kaczyński zaatakował również polityczną opozycję:- W dalszym ciągu niektórzy chcą odrzucić rozwiązania konstytucyjne- stwierdził.

Polityk PIS zadeklarował, iż obóz Zjednoczonej Prawicy będzie konsekwentnie stał na straży prawa:- Nasze stanowisko jest jednoznaczne, wybory będą przeprowadzone. Jeżeli wystąpią próby przeciwstawiania się temu, będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to żeby prawo zostało wykonane- dodał w zdecydowany sposób lider Prawa i Sprawiedliwości.

Stojący na czele Porozumienia Jarosław Gowin podtrzymał podobne stanowisko:- Chcę zaapelować do liderów opozycji, żeby przestali się ośmieszać- stwierdził

Do dwóch głosów dołączył się i trzeci. Lider Solidarnej Polski, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, zaapelował:- Przeciąganie kampanii wyborczej nie służy Polakom, gospodarce.

Po wspólnym oświadczeniu, w czasie którego nie znalazła się możliwość zadawania pytań, pojawiło się wiele komentarzy. Był szef MSWiA obecny europoseł PIS Joachim Brudziński, sprawę skomentował na swoim twitterowym profilu.

Witek kontra Grodzki

Zaiskrzyło również na linii Sejm-Senat. Elżbieta Witek krytycznie odniosła się do jej zdaniem zbyt powolnych prac Senatu nad ustawą wyborczą. Padły też słowa, iż marszałek Sejmu została oszukana przez profesora Grodzkiego.

Marszałek Senatu bardzo szybko odniósł się do deklaracji Elżbiety Witek:- Jestem wychowany w polskiej tradycji, gdzie kobiety się bardzo szanuje, a szczególnie matki i absolutnie nie miałem zamiaru, ani nie oszukiwałem marszałek Witek. Myślę, że Pani marszałek Witek jak i cały Sejm, powinni być wdzięczni Senatowi za to, że bierzemy się poważnie do pracy nad ustawą fundamentalną dla Polski, która znowu przemknęła przez Sejm w ciągu kilkunastu godzin. Tak się nie pracuje. Tak się nie tworzy legislacji- zakończył Tomasz Grodzki.

Wirtualna Polska

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY