Tusk, Sikorski i Siemoniak pozywają Macierewicza. Chodzi o katastrofę smoleńską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Donald Tusk, Radosław Sikorski oraz Tomasz Siemoniak spotkają się w sądzie z byłym Ministrem Obrony Narodowej – Antonim Macierewiczem.

Informację o planach złożenia pozwu przekazał za pośrednictwem Twittera mecenas Roman Giertych, reprezentujący ich w tej sprawie.

Były szef MON zamieścił niedawno w mediach społecznościowych wpis, w którym wymienił wspomnianych polityków PO. “10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę” – napisał Macierewicz.

Były prezes Ligi Polskich Rodzin już następnego dnia opublikował swoją odpowiedź:

Jak podkreślił, celem pozwu jest “przede wszystkim uzyskanie przeprosin za powtarzane wielokrotnie kłamstwo”. W ich brzmieniu zaproponowanym przez Giertycha mowa o “kłamliwym, oszczerczym i nie znajdującym żadnego odzwierciedlenia w jakichkolwiek dowodach przypisywaniu ukrywania wiedzy o sprawcach katastrofy smoleńskiej”. Giertych zapowiedział, że będzie również domagał się zapłaty określonej kwoty na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że od marca 2016 r. do 13 czerwca ub. r. przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczył się zainicjowany z prywatnego oskarżenia proces dotyczący organizacji lotu do Smoleńska.

Byłemu szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007-2013 Tomaszowi Arabskiemu wymierzono karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, zaś ówczesnej urzędniczce KPRM Monice B. 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Troje innych oskarżonych urzędników – Miłosława K. z kancelarii premiera oraz Justynę G. i Grzegorza C. z ambasady RP w Moskwie – sąd uniewinnił.

Orzeczenie w sprawie jest nieprawomocne, na rozpatrzenie czekają apelacje obrony Arabskiego oraz prokuratury.

źródło: Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY