REKLAMA

Prokuratura nie ustępuje „baronowej” kiboli. Magdalena K. chce uciec od odpowiedzialności za przekręty

REKLAMA

Prokuratura Krajowa zamierza ukarać „baronową” kiboli odpowiedzialnej za kierowanie grupą przestępczą oraz handel twardymi narkotykami. Oskarżona Magdalena K. ubiega się o azyl polityczny na Słowacji. Media informują o zgodzie słowackiego sądu na złożenie takiego wniosku o azyl.

Od końca lutego Magdalena K. przebywa w słowackim areszcie. Media donoszą o tym, iż słowacki sąd pozwolił „baronowej” kiboli na ubieganie się o azyl polityczny w tym kraju. Oskarżona o kierowanie grupą przestępczą kiboli Cracovii oraz odpowiedzialnej za handel twardymi narkotykami – głównie marihuana i kokaina, miała złożyć taki wniosek.

Zobacz także: [PILNE] Rząd zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek, brak limitów w kościołach i legalne zgromadzenia

W związku z tymi doniesieniami Prokuratura Krajowa stanowczo zareagowała, oświadczając iż Magdalena K. odpowie za wyżej wymienione przestępstwa – „Prokuratura podejmuje i będzie podejmować wszelkie czynności, aby podejrzana poniosła odpowiedzialność karną za zarzucane jej przestępstwa i aby polski wymiar sprawiedliwości wymierzył jej karę adekwatną do popełnionych przestępstw” – czytamy w oświadczeniu.

„Jest to kolejną próbą uniknięcia odpowiedzialności karnej. Należy podkreślić, że zarzuty stawiane podejrzanej dotyczą przestępstw kryminalnych i nie mają charakteru politycznego” – przypomina prokuratura, podkreślając, że sprawa ta nie ma znamion prześladowania politycznego.

W czasie swojej działalności grupa przestępcza Magdaleny K. sprowadziła z Hiszpanii 5,5 tony marihuany o wartości 88 mln złotych oraz 120 kg kokainy z Holandii o wartości 4,3 mln euro.

onet/pap

REKLAMA

Komentarze