Prokuratura nie ustępuje “baronowej” kiboli. Magdalena K. chce uciec od odpowiedzialności za przekręty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prokuratura Krajowa zamierza ukarać “baronową” kiboli odpowiedzialnej za kierowanie grupą przestępczą oraz handel twardymi narkotykami. Oskarżona Magdalena K. ubiega się o azyl polityczny na Słowacji. Media informują o zgodzie słowackiego sądu na złożenie takiego wniosku o azyl.

Od końca lutego Magdalena K. przebywa w słowackim areszcie. Media donoszą o tym, iż słowacki sąd pozwolił “baronowej” kiboli na ubieganie się o azyl polityczny w tym kraju. Oskarżona o kierowanie grupą przestępczą kiboli Cracovii oraz odpowiedzialnej za handel twardymi narkotykami – głównie marihuana i kokaina, miała złożyć taki wniosek.

Zobacz także: [PILNE] Rząd zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek, brak limitów w kościołach i legalne zgromadzenia

W związku z tymi doniesieniami Prokuratura Krajowa stanowczo zareagowała, oświadczając iż Magdalena K. odpowie za wyżej wymienione przestępstwa – “Prokuratura podejmuje i będzie podejmować wszelkie czynności, aby podejrzana poniosła odpowiedzialność karną za zarzucane jej przestępstwa i aby polski wymiar sprawiedliwości wymierzył jej karę adekwatną do popełnionych przestępstw” – czytamy w oświadczeniu.

“Jest to kolejną próbą uniknięcia odpowiedzialności karnej. Należy podkreślić, że zarzuty stawiane podejrzanej dotyczą przestępstw kryminalnych i nie mają charakteru politycznego” – przypomina prokuratura, podkreślając, że sprawa ta nie ma znamion prześladowania politycznego.

W czasie swojej działalności grupa przestępcza Magdaleny K. sprowadziła z Hiszpanii 5,5 tony marihuany o wartości 88 mln złotych oraz 120 kg kokainy z Holandii o wartości 4,3 mln euro.

onet/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY