Polska co raz bardziej uzależniona od unijnych pieniędzy? Morawiecki twierdzi, że to sukces

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr

Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, iż polskie inicjatywy na arenie partnerstwa europejskiego zostały wysłuchane i odebrane w niezwykle dobry sposób. Wedle słów Prezesa Rady Ministrów, rekordowe wparcie UE, którego celem jest walka ze skutkami spowodowanego przez COVID-19 kryzysu gospodarczego, zostało przyznane także dzięki polskim działaniom

Polityk obozu Zjednoczonej Prawicy w wyjątkowo dobrym nastroju artykułował, iż polskie propozycje zostały zaakceptowane przez unijne partnerstwo.

Sukces Polski?

Mateusz Morawiecki w taki sposób skomentował rekordowe wsparcie jakie ma zapewnić Unia Europejska:- Postulowałem Plan Marshalla dla Europy. Nasze postulaty przebiły się do świadomości partnerów- stwierdził premier.

Niestety kolejny raz w wypowiedziach Prezesa Rady Ministrów, zarysowuje się chęć dążenia do jak najściślejszej współpracy europejskiej. Szef Rządu stwierdził, że wiele razy kierował listy do przywódców krajów UE choćby w sprawie pieniędzy na Wspólną Politykę Rolną. Premier wspomniał także o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej. Według słów lidera rządu, odbył on rozmowy z przewodniczącą KE Urszulą von der Leyen.

Andrzej Duda znów objawił się jako euroentuzjasta i miłośnik UE:- W liście do przywódców UE pisałem o potrzebie wsparcia gospodarki Unii Europejskiej. Jest sukces- skwitował prezydent.

Co proponuje Unia?

Komisja Europejska zamierza wesprzeć polską gospodarkę w kwocie 62,8 mld euro. Jest to propozycja dofinansowania dla naszego kraju w ramach pomocy na czas epidemii. Jednak spora część środków może zostać wypłacona w formie grantów( bezzwrotnych), na odbudowę po pandemii.

Ursula von den Leyen do całej sprawy odniosła się w takim oto oświadczeniu

“To wspólna inwestycja w naszą przyszłość. Jesteśmy to winni naszym ojcom-założycielom, którzy podjęli odważny krok w kierunku Unii pokoju i dobrobytu. Teraz musimy kontynuować ten rozdział i przenieść go na nowe pokolenia. Przyszły pokoleniom jesteśmy winni trwałą Unię Europejską. Niech długo żyje nam Europa- dodała rozentuzjazmowana von der Leyen.

Według informacji Polskiego Radia, to na razie propozycja Komisji. Kształt funduszu ma być zdeterminowany negocjacjami między krajami członkowskimi.

PIS integruje się z Unią kosztem naszej suwerenności

Niestety już od dawana politycy Zjednoczonej Prawicy dążą do pogłębionej integracji europejskiej na nieomal każdym obszarze. To Mateusz Morawiecki na unijnym forum domagał się wprowadzenia trzech nowych podatków dla wszystkich krajów członkowskich. Natomiast” silnie polski” prezydent Andrzej Duda postulował wpisania członkostwa w UE do naszej konsytuacji. Czy tak ma wyglądać walka o polską rację stanu i suwerenność? Oceńcie sami.

Money.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY