Jacek Wilk broni Pawła Tanajno ? “To naturalna konsekwencja mojej działaności” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Rozmowy w Mediach Narodowych był mecenas oraz poseł Konfederacji – Jacek Wilk. Rozmowa dotyczyła między innymi Pawła Tanajno lidera Strajku Przedsiębiorców. Dlaczego Jacek Wilk zdecydował się go bronić ?

“To stało się przypadkiem. Od samego początku staram bronić prawnie osoby uczestniczące w tym wydarzeniu (…) Paweł Tanajno również został w pewien sposób poszkodowany, został aresztowany. Obaj jesteśmy z Warszawy więc postanowiłem wesprzec go, co było konsekwencją mojej dotychczasowej działalności”. Czego dokładnie dotyczyła sprawa lidera Strajku Przedsiębiorców? -zapytała redaktor. “Postawiono mu dwa zarzuty. Oba zarzuty mają tą samą podstawę prawną czyli art. 222 kodeksu karnego mówiący o naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, w tym przypadku policjanta. Postępowania są dwa ponieważ dotyczą dwóch różnych osób (…) podczas wstępnego badania sprawy w trybie przyśpieszonym, sąd doszedł do wniosku, że materiał dowodowy w postaci nagrania wideo jest niewystarczający. Zgodnie z naszym wnioskiem, sąd zwrócił sprawę prokuraturze (…) niedługo okaże się czy sprawa zostanie kontynuowana”.

Zobacz także : Robert Bąkiewicz dosadnie o rozpadzie państwa. „Zderzyliśmy się z górą lodową” [WIDEO]

Tanajno krytykowany przez środowisko prawicowe

Pani Redaktor chciała aby Mecenas Wilk odniósł się do zarzutów jakie środowisko narodowo-wolnościowe stawia liderowi Strajku Przedsiębiorców. Przypomnijmy, że chodzi o powiązania z Platformą Obywatelską oraz Ruchem Palikota. ” tak jak powiedziałem na samym poczatku, udzielam jedynie pomocy prawnej osobom z tego środowiska. Nie formułuję nawet najmniejszych akcentów politycznych (…) jestem z zawodu adwokatem, bronię tych ludzi i poglądy polityczne nie mają tu żadnego znaczenia (…) prawnicy powinni bronić podstawowych praw obywatelskich a nie kierować się poglądami politycznymi. Tak postrzegam swoją rolę w tym wszystkim.

Zobacz także : Rząd zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek, brak limitów w kościołach i legalne zgromadzenia

Czy powstanie partia Przedsiębiorców ?

“Nie sądze aby coś takiego mogło powstać. Przedsiębiorcy to są ludzie, którzy tak jak inni mają różne poglądy polityczne. Często symapatyzują już z jakąś partią. Wątpie by taka partia znalazła swoją niszę na scenie politycznej. Nie mam pojęcia co by tę frakcję spajało (…) Widzę jednak potencjał jako ruch społeczny, funkcjonujący jako straszak na obecną władzę”. Całość wywiadu do obejrzenia poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY