Czy obecnemu prezydentowi grozi kara sanepidu? Została złożona skarga

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ interia.pl

Andrzej Tomczak dziennikarz i wieloletni współpracownik TVP złożył skargę na prezydenta Andrzeja Dudę, w związku z naruszeniem przez niego przepisów odnoszących się do odległości i organizowania zgromadzeń. Przypomnijmy, iż nie kto inny jak właśnie Andrzej Duda potępił niedawno zgromadzenie jakim miał być strajk przedsiębiorców. Co ciekawe Andrzej Tomczak za podobne przewinienie został ukarany kwotą 10 tysięcy złotych.

Jak rozwinie się sytuacja i czy sanepid zareaguje na skargę? Wkrótce zapewne wszyscy się przekonamy

Kontrowersje wokół Andrzeja Dudy

W miniony weekend urzędujący prezydent postanowił odwiedzić targowisko w Garwolinie. W czasie prezydenckiego wypadu zebrał się tłum. Podczas spotkaniu obok głowy państwa obecni byli również minister Adam Kwiatkowski, Adam Bielan, poseł Krzysztof Tchórzewski oraz kilku lokalnych samorządowców. Oto oświadczenie sanepidu w tej sprawie

“W imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie potwierdzam, że do instytucji wpłynęło wysłane mailem pismo pana Andrzeja Tomczaka skierowane do PPIS w Garwolinie, dotyczące wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Garwolinie. Pismo zostało przekazane do wiadomości Mazowieckiego Inspektoratu Sanitarnego”.

Takie oświadczyła Joanna Narożnik z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie.

Co dalej ze sprawą Prezydenta?

W dokumencie wymieniane są liczne zarzuty wobec Andrzeja Dudy. Miał on złamać przepisy” Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maa 2020 roku. Chodzi tu przede wszystkim o przepisy dotyczące organizowania zgromadzeń.

Zarzuty wobec Dudy są argumentowane również, złamaniem przez niego Paragrafu 16. Rozporządzenie nakazuje aż do odwołania, iż” jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie: chyba, że zachowanie tej odległości nie jest możliwe ze względu nad opiekę nad- dzieckiem do ukończenia 13. roku życia”.

Na udostępnianych obrazkach nie ma nawet mowy o zachowaniu przepisowych dwóch metrów. Tomczak domaga się:- nałożenia stosownej kary, biorąc pod uwagę, iż działania te są podejmowane notorycznie, mimo ogłoszenia stanu epidemicznego oraz stosowanych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Jest to swoisty test w kontekście równości. Prezydent Duda dopuścił się jawnego naruszenia obowiązujących przepisów. Zobaczymy czy urzędująca głowa państwa zostanie potraktowana w sposób pokrewny do tego odnoszącego się do zwykłych obywateli. Wszakże Prawo i Sprawiedliwość domaga się równości wobec prawa.

Wprost

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY