Włochy otwierają siłownie i baseny. W Polsce nadal zamknięte

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pusty plac św. Piotra w Rzymie był symbolem izolacji. Wierni przez miesiące nie gromadzili się na centralnym placu Watykanu. Zdjęcia z „wiecznego miasta” pustych placów, a zwłaszcza osoba samotnego papieża Franciszka podczas niedzielnego błogosławieństwa stała się symbolem walki z COVID-19. Obiegały one cały świat w każdą niedzielę, ale także w czasie Świąt Wielkanocnych, kiedy to Papież w samotności celebrował uroczystości.

We Włoszech liczba zarażonych na COVID-19 spada. Rząd premiera Giuseppe Conte kontynuuje  również odmrażanie gospodarki. W niedzielę wierni znów wrócili na plac św. Piotra, aby towarzyszyć Papieżowi Franciszkowi w modlitwie. Plac oraz Bazylika Watykańska zostały otwarte 18 maja. Wierni uczestniczący w nabożeństwie mieli na sobie maseczki oraz zachowywali zalecaną odległość.

Siłownie i baseny otwarte szybciej niż w Polsce

Włochy od poniedziałku 25 maja wchodzą w kolejną fazę odmrażania gospodarki. Zostaną znów otwarte siłownie, baseny oraz ośrodki sportowe. Wyjątek stanowić będzie region Lombardii, gdzie proces odmrażania będzie spowolniony w stosunku do reszty kraju. W całym kraju nadal zalecany jest dystans społeczny zarówno podczas ćwiczeń, jak i np. podczas przebierania się. Obowiązkiem będzie także noszenie maseczki oraz rezerwowanie miejsc tak, aby nie tworzyć tłoku w pomieszczeniach. Wprowadzane dobrowolnie może być również mierzenie temperatury, uzupełnienie także pisemne informacji co do tego czy przeszło się także zarażenie wirusem lub kwarantannę. Odległości na basenie są rekomendowane na 7 metrów kwadratowych basenu dla jednego pływającego.

Źródło: PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY