//

W Polsce narasta kryzys bezrobocia pomimo tego rząd sprowadza Ukraińców do pracy

Dodano   0  
  Loading

Wczoraj według ukraińskich mediów do Warszawy miał przylecieć samolot z ponad setką ukraińskich pracowników. Zostali oni od razu poddani kwarantannie. Polski rząd pomimo narastającego kryzysu gospodarczego i zwiększonego bezrobocia Polaków ściąga do kraju m.in. Ukraińców. Jak dotychczas transporty ograniczają się do długoterminowych pracowników.

Ukraiński portal “Europejska Prawda” podał wczoraj do informacji publicznej, iż został zrealizowany pierwszy transport Ukraińców do Warszawy za pomocą transportu lotniczego. Powołuje się przy tym na informacje pochodzące od polską firmę pośredniczącą w międzynarodowym zatrudnianiu. Ich zdaniem polski i ukraiński rząd wydały oficjalne pozwolenie na taką operację.

Zobacz także: Rząd szykuje się do wznowienia ruchu lotniczego. Do tych państw będziemy mogli polecieć

Po przybyciu do Warszawy 178 obywateli Ukrainy zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie w związku z trwającymi restrykcjami w dobie epidemii koronawirusa. Oprócz tego posiadają oni długoterminową umowę o pracę,ubezpieczenie społeczne oraz zapewniono im dodatkowo ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19.

Na początku maja Wadym Prystajko, ukraiński wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej, który odpowiada za specjalne rejsy za granicę dla emigrantów zarobkowych, ogłosił, że Kijów oczekuje, że Ukraińcy będą mieli gwarancję oficjalnego zatrudnienia na okres co najmniej trzech miesięcy, otrzymają pakiet ubezpieczeniowy, przede wszystkim ubezpieczenie medyczne, oraz godne warunki mieszkaniowe i płacowe

Podobne transporty Ukraińców odbywają się do innych europejskich krajów jak Finlandia, Niemcy, Austria czy też Wielka Brytania. Wcześniej nasi wschodni sąsiedzi zawiesili loty międzynarodowe.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY