Hiszpański statek wycieczkowy objęty kwarantanną. Na pokładzie 26 Polaków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Barcelona

/ Źródło: Pixabay.com

Na jednym z wycieczkowców hiszpańskich potwierdzono przypadek zakażenia COVID-19, dlatego 400 pasażerów zostało objętych obowiązkową kwarantanną. Statek znajduje się w porcie w Barcelonie.

W porcie przebywa 26 polskich obywateli

Jak informuje MSZ, służbom konsularnym udało się ustalić, że na wycieczkowcu w Barcelonie znajduje się 26 polskich obywateli. Wraz z pozostałymi pasażerami zostali oni objęci kwarantanną.

Statek wpłynął do barcelońskiego portu w czwartek, jednak dopiero w piątek po południu z hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia wpłynęły informacje o konieczności objęcia jednostki kwarantanną. Służby nie informują o kierunku podróży i porcie, z którego wypłynął statek.  Wiadomo jedynie, że zarejestrowany jest na Bahamach pod nazwą: Seven Seas Navigator.

Na statku znajdowała się kobieta, u której pojawiły się łagodne objawy koronawirusa. Ze względu na zakaz przyjmowania w portach jednostek pasażerskich, zgodzono się wyjątkowo na jej zejście na ląd. Kiedy służby hiszpańskie potwierdziły u niej zakażenie,  wróciła na statek i pozostała w izolacji od innych pasażerów.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Węgry: Powstaje specjalny program dla bezrobotnych. Orban zaciągnie ich do wojska

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY