Sąd Najwyższy. Aleksander Stępkowski odroczył obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli odroczymy obrady – stwierdził podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego przewodniczący obrad sędzia Aleksander Stępkowski. Wznowienie zgromadzenia planowane jest na godz. 10:00 w sobotę.

– Wydaję mi się, że nawet osoby, którym zależało w dniu dzisiejszym na wygłoszeniu odpowiedzi na pytania, jutro też na świeżo będą w lepszej kondycji, żeby z tym wszystkim się zapoznać – powiedział sędzia Aleksander Stępkowski około godz. 19:30, kończąc obrady.

Pełniący obowiązki I prezesa SN poinformował, że zgromadzenie zostaje odroczone i wznowione będzie w sobotę o godz. 10:00.

Piątkowe posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego rozpoczęło się około godz. 10.30. Celem obrad było wyłonienie I prezesa SN. Mimo próśb sędziów o cofnięcie się w procedowaniu, “oczyszczenie przedpola” i ustalenie zasad i porządku obrad, p.o. I prezesa Aleksander Stępkowski podkreślił, że prace będą kontynuowane od momentu, na którym zostały zakończone.

Sędziowie złożyli wnioski, w tym, te które składali na poprzednim Zgromadzeniu. Stępkowski chciał je rozpatrzyć później, dopiero po oświadczeniach kandydatów. Ostatecznie, po apelach sędziów, od razu je rozpatrzył.

Do toczących się rozmów odniósł się sędzia Aleksander Stępkowski. – Jest zasadnicza zmiana. Rozmawialiśmy bardzo szczerze z prezesami izb i kandydującymi na I prezesa Sądu Najwyższego – poinformował – jak relacjonuje Polsat News – w rozmowie z PAP Stępkowski.

Sędzia oświadczył również, że w piątek odbył konsultacje z prezesami izb oraz kandydatami na I prezesa Sądu Najwyższego. Poinformował, że ze swojej strony złożył propozycję, która została pozytywnie przyjęta wśród wielu rozmówców.

Po kilku przerwach obrady wznowiono o godz. 15:00 i rozpoczęło się wówczas wysłuchiwanie oświadczeń 10 sędziów kandydujących na I prezesa SN. Każda z osób miała 15 minut na swoje przemówienie.

Źródło: wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY