Na dworcach PKP będzie wyświetlany spot upamiętniający I Transport Polaków do Auschwitz [ZOBACZ SPOT]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

14 czerwca 2020r. obchodzić będziemy 80 rocznicę I transportu do KL Auschwitz. 80 rocznicę początku funkcjonowania tego niemieckiego obozu koncentracyjnego, założonego celem eksterminacji Polaków.

W I transporcie było 728 naszych rodaków, przewiezionych z niemieckiego więzienia w Tarnowie. To bardzo ważna data dla polskiej racji stanu. W czasach, gdy światowa opinia publiczna ma tak wielki problem w jasnym przekazie – kto był katem a kto był ofiarą niemieckich obozów. W czasach pandemii „polskich obozów koncentracyjnych”. Pomimo pandemii koronawirusa mamy jako Polacy szczególny obowiązek pamięci o tym ważnym dniu. Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.

screen YouTube Projekt 14 czerwca14 czerwca już za niecałe 3 tygodnie. Jutro 21 maja na Dworcach Głównych PKP w Warszawie ( Dworzec Centralny/ Aleje Jerozolimskie, Warszawa Centralna/ Złote Tarasy), Dworzec Główny PKP w Poznaniu (visa vis Targów Poznańskich, Dworzec Główny PKP Katowicach (nieopodal Galerii Katowickiej ) i Dworzec Główny w Bydgoszczy na ogromnych telebimach rozpoczynamy akcję społeczną Komitetu 14 czerwca – dzięki życzliwości i patriotycznej postawie Prezesa PKP SA pana Krzysztofa Mamińskiego, pokazywania wszystkim podróżnym, przechodniom krótkich filmowych informacji na ogromnych ekranach o tym, co się wydarzyło 14 czerwca 1940r. Akcja powtarzana będzie dwukrotnie w czerwcu br. Pamiętajmy o 14 czerwca 1940! Tego dnia w KL Auschwitz wszystko się zaczęło.

To druga ogólnopolska akcja Komitetu 14 czerwca w zorganizowana celem uczczenia 80 rocznicy 14 czerwca 1940r..

Autorzy materiału: Konrad Dakowicz grafika, Marcin Kaczorowski tekst

Organizatorzy składają na ręce pana Prezesa Zarządu serdeczne podziękowania pracownikom PKP SA i Fundacji Grupy PKP za udzielone wsparcie i wspaniałą współprace.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY