Wybory 2020 r. Nieoczekiwany przebieg senackiej komisji. Senatorowie na tropie pakietów wyborczych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Senatorowie, korzystając z obecności przedstawicieli Poczty Polskiej i Państwowej Komisji Wyborczej, próbowali ustalić, co dzieje się z wydrukowanymi pakietami wyborczymi.

W czwartek odbyło się posiedzenie senackich komisji ws. ustawy o wyborach prezydenckich w 2020 r. W obradach udział brali także przedstawiciele Poczty Polskiej oraz Państwowej Komisji Wyborczej. Korzystając z tego senatorowie kilka razy próbowali ustalić, co dzieje się obecnie z przygotowanymi pakietami wyborczymi. Jest to o tyle istotne, że o ile karty wyborcze są nieaktualne z powodu rezygnacji kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i zgłoszeniu do wyborów Rafała Trzaskowskiego, o tyle być może udało by się wykorzystać pozostałe elementy pakietów wyborczych, np. karty z instrukcjami czy koperty.

Wątek przygotowanych pakietów wyborczych i tego, gdzie one się obecnie znajdują powracał kilkukrotnie. Przepis przyjętej ustawy o wyborach korespondencyjnych mówi: “Pakiety wyborcze sporządzane są na zlecenie ministra właściwego do spraw aktywów państwowych przez wskazany przez niego podmiot lub podmioty. Niezwłocznie po sporządzeniu pakiety wyborcze są przekazywane operatorowi wyznaczonemu.” Oznaczałoby to, że powinny one znajdować się w dyspozycji Poczty Polskiej.

Źródło: wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY