Szwecja: Ahmed obciął głowę 17-letniej Wilmie i ukrył w walizce. Ruszyło postępowanie karne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga Szwecji

Flaga Szwecji / Fot. Pixabay

Zostało wszczęte postępowanie przeciwko 23-letniemu obywatelowi Szwecji, Tishko Ahmedowi, który został aresztowany w ubiegłym roku za zabójstwo 17-letniej Wilmy Andersson w Uddevalla. Tishko jest oskarżony o zabicie Wilmy, ścięcie jej głowy i ukryciu jej w torbie podróżnej w domu, w którym mieszkali.

W niedzielne popołudnie, 17 listopada ubiegłego roku, ojciec Wilmy zgłosił zaginięcie dziewczyny. Mieszkała ona wówczas z pięć lat starszym od niej chłopakiem. Według relacji ojca związek był burzliwy, a para wcześniej już rozstawała się.

Sprawa zaginięcia dziewczyny została nagłośniona, a jej wizerunek pojawiał się w mediach. Po kilku dniach poszukiwań odnaleziono zawiniętą w folię aluminiową i taśmę pakową głowę młodej Szwedki schowaną w szafie w walizce podróżnej.

Reszta ciała zniknęła

Policja bezskutecznie przeszukiwała kontenery na śmieci, przepusty i wąwozy, wszystkie możliwe miejsca, w których oprawca mógłby pozbyć się ciała. Do poszukiwań dołączyli się nawet wolontariusze. Śledczy są jednak pewni, że Wilma została zamordowana w mieszkaniu. Jest wiele śladów, rozprysków krwi, zakrwawionych włosów i resztek tkanek Wilmy.

Prokuratura we wniosku podaje, że Tishko Ahmed pozbawił 17-latkę życia zadając uderzenia tępymi narzędziami, oddzielając tkankę mięśniową od jej ciała i/lub inną przemoc trudną do sprecyzowania. Oskarżony podczas śledztwa nie przyznawał się do winy.

Ahmed Tishko urodził się w Iraku. W wieku 9 lat wyemigrował ze swoim ojcem do Szwecji. Od 2014 roku posiada szwedzkie obywatelstwo.

Zobacz także: Jak uratować Polskę? | Andrzej Sadowski

FRIATIDER.SE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY