Jaki zaskakująco szczerze o szansach PIS w Warszawie: “Jarosław Kaczyński nie ma powodów do zadowolenia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Europoseł Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki / Fot. KPRM

Patryk Jaki europarlamentarzysta i były kandydat PIS na prezydenta stołecznego miasta Warszawa odniósł się w rozmowie do kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Kilka słów poświęcił również rzekomym pogłoskom o swoim ponownym starcie na urząd, do którego niecałe dwa lata temu aspirował.

Patryk Jaki to były poseł z Opola. W 2018 roku podjął się niezwykle trudnego zadania- odbić Warszawę z rąk Platformy. Kampania w kontekście jesiennych wyborów samorządowych sprzed dwóch lat, obfitowała w agresywne i brutalne zagrywki wyborcze. Niestety dla Prawa i Sprawiedliwości ich kandydat mimo swej deklaracji” bezpartyjnej prezydentury”, doznał sromotnej klęski. Uzyskał jedynie 28,53 procenta głosów warszawiaków. Kontrkandydat Jakiego Rafał Trzaskowski wygrał w sposób zdecydowany i niepozostawiający żadnych złudzeń. Dziś z perspektywy europarlamentarzysty były poseł udzielił kilku spostrzeżeń tyczących się wyborów prezydenckich i wakatu, który poprzez swoją kandydaturę pozostawi Rafał Trzaskowski.:- Nie będę ponownie startować na stanowisko prezydenta Warszawy. Nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki- skwitował obecny europarlamentarzysta.

Jaki ocenia szanse swojego ugrupowania w stolicy

Z właściwym sobie wdziękiem polityk ocenił prezydenturę Trzaskowskiego w Warszawie. Pytany o prawicowych kandydatów na zwalniający się urząd, ocenił:- Uważam, że prawica ma bardzo dobrych kandydatów w kolejnych wyborach. Będę ich wspierał. To dobrzy kandydaci, chociaż trzeba przyznać, że zastąpić Trzaskowskiego nie jest trudno. Nie potrzeba do tego wielkich kompetencji.

Warszawa nie dla PIS?

W dalszej części Patryk Jaki sformułował niezwykle zaskakującą opinię, która wielu fanom obecnego obozu władzy może nie przypaść do gustu. Polityk uważa, że w razie kolejnego starcia o fotel prezydenta Warszawy, Prawo i Sprawiedliwość nie może liczyć na sukces:- Przypominam, że Warszawa wybrała Klaudię Jachirę. Ja niestety nigdy nie będę reprezentował takiego” świata” i poglądów- dodał w ironicznym tonie.

Zaraz jednak wypowiedział się już w sposób dużo bardziej stonowany i przychylny obecnej władzy:

” Trzeba z pokorą podchodzić do tej kandydatury, ale prezydenta RP wybiera cała Polska, nie tylko Warszawa. Jeśli tu nie jesteśmy zdecydowanym faworytem, to w pozostałych miejscach wygramy zdecydowanie.”

Według Jakiego Andrzej Duda jest najlepszym spośród wszystkich kandydatów. Polityk PiS zaznaczył, że ewentualna klęska w Warszawie nie musi oznaczać porażki urzędującego prezydenta w całym kraju.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY