Czego możemy spodziewać się w razie drugiej fali epidemii? Rzecznik rządu: “Ograniczenia będą wyglądały w inny sposób”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziewczynka w maseczce.

/ fot. Canva/Pexels

Piotr Muller był gościem w programie” Tłit” Wirtualnej Polski. Rzecznik rządu pytany był m.in. o plan działań w razie drugiej fali epidemii na jesieni .

Polityk Prawa i Sprawiedliwość w programie” Tłit” przedstawił pewien zarys działań jakie może podjąć rząd w obliczu” drugiego uderzenia” pandemii koronawirusa na jesieni. Rzecznik rządu zachował pewną powściągliwość w formułowaniu opinii, ale z pewnością można stwierdzić, iż uchylił rąbka tajemnicy. Jak rząd poradzi sobie z jesiennym wzmożeniem?:- Myślę, że nawet jeżeli pojawiłyby się kolejne ogniska zachorowań na jesieni, to też jesteśmy o wiele bogatsi w doświadczenia jeżeli chodzi o procedury, jeżeli chodzi chociażby o środki zabezpieczające, środki dezynfekujące. Po to uruchomiliśmy w ramach Agencji Rozwoju Przemysłu sieć szwalni, która przygotowuje ewentualne zapasy maseczek, płyny dezynfekujące, itd.,itd. Jesteśmy na zupełnie innym etapie jeżeli chodzi o gotowość- W Polsce, W Europie i na całym świecie- przy potencjalnym powrocie- skomentował.

Jakie decyzje podejmie Rząd?

Prócz tego ocenił, że” wydaje się, że jeżeliby taki nawrót epidemii nastąpił, to jednak ograniczenia będą wyglądały w inny sposób”. Prócz tego stwierdził:- Restrykcje nie będą tak dokuczliwe i tak szkodliwe przede wszystkim dla gospodarki, jak te, które trzeba było teraz wprowadzić, po tych wszystkich doświadczeniach włoskich, hiszpańskich czy chociażby francuskich, które naprawdę były straszne i pokazywały, że dziesiątki tysięcy osób mogą umrzeć właśnie ze względu na brak tego typu rygorów-podsumował.

Jaka będzie rzeczywistość?

Wypowiedzi Rzecznika rządu wydają się być w tym wypadku niecelne. Polska gospodarka chwieje się w posadach, a kolejne tarcze antykryzysowe sprzyjają raczej logice biurokratycznej, aniżeli realnemu wsparciu dla firm. Etapy” Odmrażania gospodarki”, są zdecydowanie zbyt wolne i nie przynoszą wymiernych efektów. Teraz kiedy liczba zachorowań ustabilizowała się, a wiedza i metody walki z epidemią mają znacznie szerszy zakres niż było to jeszcze miesiąc temu, rządzący powinni w sposób zdecydowanie bardziej dynamiczny umożliwić powrót do normalności. Miejmy nadzieję, że całkowite” odmrożenie gospodarki” nastąpi już niedługo.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY