Szokujące doniesienia prof. Piotrowskiego! Wraz z Braunem wprowadzą niespodziewanie ochronę życia? Ujawnia też skalę łapówek dla ministrów zdrowia od koncernów farmaceutycznych (WIDEO)

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prof. Mirosław Piotrowski/fot. YT/Media Narodowe / fot. YT/Media Narodowe

Kandydat na prezydenta, prof. Mirosław Piotrowski w rozmowie z Dominikiem Cwikłą opowiedział o skali oferowanych łapówek ministrom zdrowia. Może chodzić nawet o miliard złotych! Oprócz tego ujawnił, że wraz z Grzegorzem Braunem może udać się przeprowadzić rewolucyjną zmianę prolife “w ciągu kilku tygodni”, przy niespodziewanej pomocy posłów, których z obroną życia raczej by się nie kojarzyło.

Prof. Mirosław Piotrowski z Ruchu Prawdziwa Europa w “Komentarzu Politycznym” Mediów Narodowych został zapytany o oświadczenie majątkowe ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Dziś bowiem minister złożył korektę, z którego wynika, że w zeszłym roku na koncie miał nie ponad 1,1 tys. zł, ale… 34,4 tys. zł. Prof. Piotrowski ocenił, że to niewielka różnica.

Jeśli popatrzymy na ministrów czy koncerny farmaceutyczne, bądź kwoty, które pojawiają się chociażby przy zakupie masek… bo to są milionowe kwoty, jak czytam w mediach [….]. Przewijają się tam kwoty kilku milionów złotych. To w tej perspektywie ta “drobna” korekta wydaje się dość groteskowa – ocenił prof. Piotrowski.

Każdy minister zdrowia jest pod ostrzałem firm farmaceutycznych i tutaj dysponuje się ogromnymi środkami finansowymi. Dla przykładu tylko podam, abstrahując od tego oświadczenia majątkowego, że rozmawiałem kiedyś z ministrem zdrowia, który już przestał być ministrem. Chcieli go pozyskać znowu. A on absolutnie nie chciał iść. Nacisk był bardzo poważny. I on mi mówi: “Słuchaj, gdzie można zmieścić miliard złotych łapówki? Gdzie byś to pomieścił?” – ujawnił kandydat na prezydenta Ruchu Prawdziwa Europa prof. Mirosław Piotrowski.

Zwracam uwagę na to, jak wielkie środki są przeznaczane przez firmy farmaceutyczne, żeby obsłużyć ludzi – podkreślił prof. Piotrowski.

Zapytany o to, “który były minister zdrowia miał ofertę miliarda złotych łapówki” i “kiedy to było”, gość Mediów Narodowych zapowiedział, że “to w następnym programie o zdrowiu” opowie.

Rewolucja prolife w Sejmie?

Chwilę przed programem, prof. Piotrowski spotkał się z posłem Grzegorzem Braunem.

Rozmawialiśmy na temat ochrony życia poczętego oraz od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Mówiliśmy, że w Sejmie jest większość, żeby to przeprowadzić i pan poseł Grzegorz Braun powiedział, że to można bardzo szybko zrobić […] trzy dni wystarczą, by przegłosować stosowne ustawy – powiedział Mirosław Piotrowski.

Dodał, że Braun “przedstawił propozycje” jak “zdopingować większość” w Sejmie – nie tylko ze Zjednoczonej Prawicy, ale także z PSL oraz… PO!

Dobrze usłyszałem? Również w PO są posłowie, którzy byliby za życiem? – dopytał Dominik Cwikła.

Tak. Zapewnił mnie poseł Grzegorz Braun, że tacy są. Nie wychylają się, ale zagłosowaliby “za”. Nawet padły nazwiska, ale w tej chwili może nie będę podawał – zapowiedział prof. Mirosław Piotrowski z Ruchu Prawdziwa Europa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY