Rozmowy “Okrągłego stołu” w Senacie. “Wybory najprawdopodobniej 28 czerwca”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Po tym spotkaniu pewne jest jedno: chcemy, aby wybory w Polsce się odbyły jak najszybciej – stwierdził szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Przedstawiciele klubów parlamentarnych i prezydium izby wyższej ogłosili, że wybory prezydenckie odbędą się najprawdopodobniej 28 czerwca. – Po tym spotkaniu pewne jest jedno: chcemy, aby wybory w Polsce się odbyły jak najszybciej – stwierdził szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

– Termin tych wyborów to najprawdopodobniej 28 czerwca 2020 roku. To już jesteśmy w stanie powiedzieć, dlatego że przedstawiciele PiS powiedzieli, że to właśnie ta data będzie obligowała kalendarz wyborczy zarówno wsteczny, jak i kolejne tygodnie, kiedy Sąd Najwyższy wypowie się o ważności wyborów po pierwszej i drugiej turze wyborów – ogłosił Gawkowski na wtorkowym briefingu po zakończeniu rozmów w Senacie.

Polityk opozycji podkreślił, że “Lewica stała i stoi na stanowisku, że powinniśmy poznać ten kalendarz wyborczy”. Według Gawkowskiego zapewni on wszystkim kandydatom równe szanse na start w wyborach.

– Ten kalendarz będzie pokazywał ile jest dni na zbieranie podpisów, ile jest dni na kampanie wyborczą, jak wygląda dokładnie rejestracja kandydatów do komisji wyborczych i ilu ich dokładnie jest – dodał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY