Miller: Prezydenta powinno wybierać Zgromadzenie Narodowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leszek Miller

Leszek Miller / wikimedia commons/Lukaspl

Były premier i eurodeputowany SLD mówił w Radiu Plus, że zwykle w kampaniach prezydenckich kandydaci proponują rozwiązania, które wykraczają poza ich kompetencje „Powinniśmy zerwać z tą fikcją, kandydaci mówią o kompetencjach, których nie mają, tego się nie da wyplenić, najlepiej więc żeby w Polsce prezydenci byli wybierani przez Zgromadzenie Narodowe. Tak było w II Rzeczypospolitej gdzie żaden prezydent nie został wybrany w głosowaniu powszechnym. Wtedy jest szansa, że kampania jest innego rodzaju, że kandydat wie o czym mówi, a kampania nie przeradza się w jakieś plebiscyty.”

Przywódcy Lewicy nie uznali, że nie ma potrzeby zmieniać kandydata.

Leszek Miller pytany o niskie notowania Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta, mówi „Ludzie, którzy organizują tę kampanię, przywódcy formacji uznali, że nie ma potrzeby zmieniać tego kandydata i sprawa jest zamknięta. Proszę mi wierzyć, że ja nie słyszałem żadnych dyskusji wśród moich koleżanek i kolegów, która szła by w kierunku tego czy Roberta Biedronia trzeba skłonić do rezygnacji. Skoro nie ma takiej dyskusji wewnętrznej to nie ma zapotrzebowania, że stan jest taki jaki jest, mamy oczekiwanie, że najbliższe dni i tygodnie kampanii poprawią ten wynik.

Biedroń jak Ogórek?

Gość Sedna Sprawy pytany czy Biedroń może osiągną tak słaby wynik jak pięć lat temu reprezentująca SLD Magdalena Ogórek, mówi „Magdalena Ogórek startowała z dobrymi notowaniami na poziomie 8%, a potem roztrwoniła ten kapitał dlatego, że zaczęła się odcinać od swojego zaplecza, od swojego elektoratu, nie sądzę żeby Robert Biedroń chciał czynić to samo.”

Poniżej link do pełnej wersji audio i wideo wywiadu:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY