Konfederacja apeluje o szybkie procedowanie ustawy wyborczej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na zorganizowanej na chwilę przed zaplanowanym na 19 maja na godzinę 14 posiedzeniem parlamentarnego „okrągłego stołu” w sprawie wyborów konferencji prasowej, reprezentujący Konfederację Janusz Korwin-Mikke oraz Krzysztof Bosak zaapelowali do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o jak najszybsze procedowanie nowej ustawy wyborczej.

Krzysztof Bosak przypomniał, że Konfederacja podczas prac nad nowym prawem wyborczym złożyła siedem poprawek. Jedną z nich był podchwycony przez rząd pomysł głosowania hybrydowego: w formie tradycyjnej oraz korespondencyjnej (do wyboru). Kandydat na prezydenta podkreślił, że obecna sytuacja przedwyborcza jest jałowym i bezproduktywnym klinczem politycznym Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej. Dlatego właśnie dzisiejsze rozmowy w Senacie są okazją do domagania się, by ogólnopolskie (zwłaszcza publiczne) środki masowego przekazu informowały Polaków o wszystkich kandydatach na prezydenta oraz prezentowanych przez nich postulatach.

Bosak odniósł się także do kwestii ograniczeń w swobodzie zgromadzeń publicznych, niemających legitymizacji konstytucyjnej oraz do uporczywie przywoływanego (choćby przez braci Sekielskich) problemu pedofilii w polskim Kościele. Bosak podkreślił, że słuszna walka z moralną zgnilizną wśród duchowieństwa nie może być przyczynkiem do rozprawienia się z chrześcijaństwem.

Więcej ważnych informacji znajdą Państwo na poniższym nagraniu:

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/1516982318501906/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY