Kędzierzyn: 103-latka pokonała koronawirusa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

103-letnia pacjentka opuściła szpital jednoimienny w Kędzierzynie-Kożlu, do którego trafiła ze względu na zakażenie koronawirusem. Kobieta łagodnie przechodziła chorobę. Jest to najstarszy ozdrowieniec w Polsce i prawdopodobnie najstarsza kobieta w Europie, której udało się pokonać koronawirusa.

Pacjentka została przewieziona do szpitala 20 kwietnia z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Ordynator oddziału neurologicznego w kędzierzyńskim szpitalu Michał Glonek zaznaczył, że kobieta przechodziła chorobę stosunkowo łagodnie. Nie podłączano jej do respiratora, wystarczyło podanie tlenu.

Ciąg dalszy afery Szumowskiego. Minister tłumaczy: „Brat dostawał granty zanim byłem w rządzie”

Przywieziono ją w dobrym stanie. Po kilku dniach pojawiły się objawy niewydolności oddechowej, ale przebieg choroby był dość łagodny. Była u nas tak długo ze względu na konieczny czas oczekiwania na negatywny wynik drugiego testu. Jest umysłowo bardzo sprawna – powiedział lekarz cytowany przez Interia.pl.

Jak podkreślił Michał Glonek, 103-latka jest najstarszym ozdrowieńcem w Polsce i, prawdopodobnie, najstarszą kobietą w Europie, która zwalczyła koronawirusa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY