Liberał z Centrum Adama Smitha zwolennikiem 500 + ? “Powinniśmy traktować to świadczenie jako program cashback’owy” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gościem Marcina Masnego na kanale YouTube Mediów Narodowych był liberalny publicysta Andzej Sadowski z Centrum Adama Smith’a. Dziennikarz na samym początku rozmowy zapytał się czy jego przekonania ekonomiczne nie kolidują z tym, że jest on również zwolennikiem świadczenia socjalnego zwanego potocznie 500+.

“Zauważmy, że rodziny dostają jedynie zwrot podatku, który płacą od swojej pracy, aktywności. Margaret Thatcher zauważyła, że rząd nie może nam nic dać a może jedynie zabrać. Program 500+ powinniśmy traktować jako program cashback’owy z tytułu posiadania dzieci jak i dosyć skomplikiwaną i biurokratyczną formę obniżki opodatkowania dla rodzin z dziećmi” – odpowiedział Sadowski. Co by się stało gdyby rząd stracił płynność finansową na tyle aby przestać wypłacać świadczenia socjalne ? “Przypomina mi się sytuacja z jednego z państw afryki, które zbankrutowało po całości. Urzędnicy ministerstwa finansów udali się po zaległe wypłaty a tam na drzwiach ministerstwa finansów wisiała karta z napisem- u nas też nie ma pieniędzy”.

Zobacz także :
Zmiany w systemie emerytalnym? Trzaskowski: „Ludzie sami powinni decydować

Państwo ogłosi bankrutctwo? Plan na wyjście z kryzysu.

“Pamiętam jak kiedyś w konstytucji odradzającej się Mongolii jako państwa niepodległego, pojawił się pomysł aby wpisać do konstytucji zakaz przeprowadzania zamachów stanu. Te wszystkie gwarancje emerytur czy innych świadczeń mają właśnie taką moc” zaalarmował wszystkich, którzy mają nadzieje na pomoc państwa gość programu. Dziennikarz Masny zauważył, że rząd z tej okazji podjął się dodruku pieniądza i pradopodobnie tak pokryje straty budżetowe. Andzej Sadowski zapytany o jego pomysł na plan wyjścia z kryzysu odpowiedział – ” Zauważmy, że obecna ekipa rządowa kilka lat temu trafnie zdiagnozowała to, że znajdujemy się pułapce średniego rozwoju. Nie pociągnięto tego wątki dalej, nie zauważono, że pułapka sama z się nie powstaję. W tę pułapkę na polską gospodarkę przez przynajmniej 30 lat wrzucają nas politycy.” Jaki plan ma A.Sadowski ? Dowiedzieć można się oglądając całość wywiadu umieszczonego poniżej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY