Europejska Agencja Leków dopuszcza na rynek lek na COVID-19

Dodano   0  
  Loading
Dziewczynka w maseczce.

/ fot. Canva/Pexels

Europejska Agencja Leków dopuściła do użytku lek na Covid-19 kryjący się pod nazwą redesivir. W znaczący sposób przyspiesza zdrowienie pacjentów chorych na SARS-COV-2. W najbliższym czasie dołączą do niego inne lekki wspomagające walczyć nowego koronawirusa.

Szef Europejskiej Agencji Leków Guido Rasi zapowiedział, że instytucja dopuściła do powszechnego stosowania lek o nazwie redesivir, wspomagający zdrowieć pacjentom chorych na COVID-19. Jego działanie lecznice przyspiesza proces regeneracji o 30 procent tj. zamiast 15 dni chory wyzdrowieje w 11 dni. Lek został opracowany przez amerykańską firmę Gilaed Sciences jako lek przeciwwirusowy.

Zobacz także: Domański: „Zioła przede wszystkim nie szkodzą” [WIDEO]

Wiadomo też, że Europejska Agencja Leków zamierza w jak najbliższym czasie nadać certyfikaty innym lekom wspomagającym leczenie koronawirusa w tym opartych na bazujących na przeciwciałach monoklonalnych.

Mają one przyspieszyć etapy regeneracji oraz leczenia, a przede wszystkim ma to przyczynić się do mniejszego obciążenia szpitali chorymi pacjentami. Dzięki tym lekom oczekiwana druga fala epidemii może być w pokonana w bardzo szybkim tempie.

polsat news/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY