Wojciech Sumliński:„Przedsiębiorstwo Holokaust chwali polski Rząd”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przedsiębiorstwo Holokaust, Żydzi stwierdzili po głosowaniu nad projektem ustawy obywatelskiej Stop 447, że polskie władze i sejm stanęły na wysokości zadania, powstrzymując na całe szczęście tych „radykałów”, którzy chcieli zablokować słuszne roszczenia Żydów. – w ten oto sposób na antenie Mediów Narodowych skomentował reakcję izraelskich mediów Wojciech Sumliński.

Zadając jednocześnie pytanie: Czy to rzeczywiście polski sejm, czy Kneset [izraelski parlament]? Bo głosowanie mogłoby być bardzo podobne w tej sprawie.

Pikanterii podczas wywiadu przeprowadzonego z Wojciechem Sumlińskim dodało pytanie jednego z internautów: Od czego próbuje się odciągnąć uwagę Polaków? Zdaniem dziennikarza, w dobie pandemii jednym
z kluczowych elementów wydaje się być inicjatywa obywatelska Stop 447, która miała zatrzymać bezpodstawne roszczenia Żydów względem mienia bezspadkowego. Wykorzystano obecną sytuację epidemiczną jako przykrywkę do tego, aby gdzieś w biegu, kompletnie marginalizując sprawę, na moment zatrzymać się w sejmie nad tym problemem. No bo trzeba było, w końcu 200 tyś. Polaków się pod nią podpisało, miliony na to patrzą. (…) dosłownie pięć minut sejmowej debaty będącej namiastką dyskusji, a potem projekt ustawy złożono do „zamrażarki”. Można powiedzieć lekcja odrobiona, projekt w oczekiwaniu, a temat jest i wróci do nas bardziej boleśnie, niż wielu mogłoby się wydawać.

Prezydentem Polski powinien być człowiek dumny z tego, że jest Polakiem i kochać nasz kraj, tak jak choćby Stefan Starzyński, prezydent Warszawy z okresy II wojny światowej.

W rozmowie z dziennikarzem śledczym nie mogło zabraknąć tematu, którym żyje cała Polska – wyborów prezydenckich. Prowadząca wywiad Agnieszka Jarczyk zapytała swojego rozmówcę: Jakiego prezydenta Polacy musielibyśmy wybrać, żeby wyjść z tego kryzysu i obronić pielęgnowane przez wieki wartości, takie jak wiara i polska tradycja?

Wojciech Sumliński stwierdził, że: nie chce wskazywać konkretnego kandydata, ponieważ jest tylko dziennikarzem i jego rolą jest zbieranie informacji, analiza faktów, odkrywanie tego, co nie odkryte oraz ukazywanie prawdy. Może jedynie wskazać cechy, które wg niego prezydent Polski powinien posiadać: – Dbający o polską rację stanu; – spójny w mowie
i czynie; – człowiek wartości; czyniący z wiary katolickiej fundament do działania; człowiek, który nie będzie się troszczył o wszystkie odległe nacje np. Żydów. Nie będzie opowiadał nam bajki, jakoby to Żydzi byli tutaj prawie że równorzędną społecznością z Polakami (…) tu jest Polska a nie Polin!(…) Przypatrzcie się Państwo, którzy kandydaci nazywają antywartości wartościami, wywracają porządek naturalny, albo jaki mają stosunek do spraw kluczowych, takich jak choćby sprawa zbrodni w Jedwabnem czy Stop 447. Potrzebujemy prezydenta, który będzie dumny z tego, że jest Polakiem gotowego poświęcić swoje życie dla swojego kraju. – podsumował Wojciech Sumliński.

W wywiadzie poruszony został również ciekawy wątek senatora Kamińskiego – „Miśka” oraz globalnych skutków gospodarczych wywołanych pandemią Koronawirusa. Zapraszamy do zobaczenia całości materiału na kanale YOUTUBE Media Narodowe.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY