Turyści wybrali najniebezpieczniejsze miasta w Europie [ZOBACZ RANKING]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paryż, widok na Wieżę Eiffel'a

/ fot. pixabay.com CC0 Public Domain

Na “Yahoo Finance” pojawił się artykuł, w którym turyści wytypowali najniebezpieczniejsze miasta w Europie. W tej kategorii przodują francuskie miasta. Polskie aglomeracje zdaniem turystów są przyjazne i bezpieczne do odwiedzenia.

W pierwszej dwunastce zestawienia, gdzie turyści wytypowali najbardziej niebezpieczne miasta znajdują się, aż trzy francuskie miejscowości. Na pierwszym miejscu znalazło się Grenoble, na piątym Marsylia, a na dwunastym Montpellier. Należy zaznaczyć wysoką pozycję czwartej francuskiej aglomeracji, czyli Paryż, który znalazł się na 14-tym miejscu.

Zobacz także: Partii Hołowni jeszcze nie ma, ale… już wchodzi do Sejmu! Dziwny sondaż z dwucyfrowym wynikiem dla celebryty

Jednak po aktualizacji tego rankingu na pierwsze miejsce wskoczyła włoska Catania, na sycylijskiej wyspie. Na podium znalazły się jeszcze takie miasta jak Drogheda w Irlandii oraz Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dopiero tuż za podium uplasowała się Marsylia.

https://twitter.com/delestoile/status/1261756346875228160

Na 12 miejscu znalazło się inne francuskie miasto Montpellier, na 14-tym Paryż – stolica Francji, a trzy oczka niżej Grenoble. Na dalszych pozycjach uplasowały się take miasta jak Tuluza – 28. miejsce i Lyon – 41. miejsce.

Polskie miasta uplasowały się stosunkowo na niskich pozycjach. Za wyjątkiem Łodzi, która zgarnęło najbardziej niebezpiecznego miasta w Polsce z miejscem 30-tym w rankingu i Katowice na 32 pozycji. Pozostałe miasta znalazły swoje miejsce w drugiej połowie listy i był to: Gdańsk -72, Wrocław – 82, Kraków – 86, Poznań – 90, Warszawa – 99. miejsce.

RANKING NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH MIAST W EUROPIE

Yahoo Finance/Numbeo

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY