Netanjahu wprost: “Należy anektować Zachodni Brzeg”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Beniamin Netanjahu.

Jako jedno z pierwszych wyzwań nowego rządu jedności narodowej w Izraelu, premier Benjamin Netanjahu podkreślił chęć bezpośredniej aneksji Zachodniego Brzegu. W swojej wypowiedzi wprost odniósł się do pojęcia syjonizmu i pragnienia szerzenia tej ideologii w kraju oraz na terenach Palestyny.

Benjamin Netanjahu w sojuszu z Niebiesko-Białymi Benna Gantza utworzył wspólny rząd jedności narodowej. W pierwszej mowie przed izraelskim parlamentem Knessetem odniósł się do sprawy palestyńskiej. Zasugerował nawet przeprowadzenie aneksji Zachodniego Brzegu i zaprowadzenia na tym terenie syjonizmu.

“Nowy rząd jedności narodowej powinien rozciągnąć izraelską suwerenność na żydowskie osiedla na Zachodnim Brzegu. Naszedł czas, by wprowadzić tam izraelskie prawo i napisać kolejny chwalebny rozdział w historii Syjonizmu” – podkreślił Netanjahu.

Zobacz także: Wojciech Sumliński:„Przedsiębiorstwo Holokaust chwali polski Rząd”

Premier Benjamin Netanjahu pozostanie na stanowisku przez półtora roku, a Benny Gantz będzie wicepremierem. W październiku 2021 roku politycy mają zamienić się miejscami. Obu partiom ma przypaść w rządzie połowa ministerialnych tek.

Łukasz Bok z portalu “konflikty.pl” zapowiada, że takie przetasowania na Bliskim Wschodzie mogą się wiązać ze znacznymi konsekwencjami – “Zaprzysiężenie rządu jedności w Izraelu. Premierem Netanjahu, ustąpi w listopadzie 2021 na rzecz Ganca. Bibi zapowiada aneksje, o których mowa była w ost. miesiącach. Po nich pokojowy traktat jordańsko-izraelski może przestać istnieć”.

Warto zaznaczyć, że nad nowo zaprzysiężonym premierem Izraela ciąży afera korupcyjna. ZA tydzień rozpocznie się kolejne posiedzenie sądu w sprawie pozyskiwania korzyści majątkowych z Benjaminem Netanjahu na czele.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY