Domański: “Zioła przede wszystkim nie szkodzą” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/@MediaNarodowe

Gościem Mediów Narodowych był znawca od alternatywnego leczenia preparatami ziołowymi Bogusław Domański. Zajmuje się on także produkcją ziół. Wyjaśnił również na czym polega przewaga w stosowaniu leczeniu zielarskim od syntetycznych leków.

Bogusław Domański będący ekspertem w ziołolecznictwie oraz producentem takich preparatów podkreślił zalety stosowania leków z ziół wskazując na dobre i naturalne cechy dla ludzkiego organizmu. Przeciwstawił je zarazem lekom syntetycznym powszechnie stosowanych w codziennym życiu.

“Przewagą ziół w leczeniu człowieka jest to, że nie szkodzą. Często w tabletkach jest jedno zdanie na co pomaga, a reszta o tym na co może zaszkodzić. Tego problemu nie ma przy ziołach leczniczych” – powiedział.

W jego opinii leczenie preparatami ziołowymi nie jest popularne, gdyż koncerny farmaceutyczne muszą zarabiać na tym biznesie. Wyjaśnił również różnicę w przyjmowaniu leków chemicznych i ziołowych – “Leki stosujemy po jedzeniu, bo tam są skondensowane w wysokim procencie te substancje lecznicze. Przed jedzeniem mogłyby nam zaszkodzić, albo uszkodzić przewód pokarmowy. Natomiast herbatki ziołowe stosujemy je pół godziny przed jedzeniem i tylko wtedy są one skuteczne” – mówił Bogusław Domański.

Zobacz także: Właściciel banku, milioner, biznesmen zatrzymany przez CBA. Dziennikarz ujawnia kto stoi za Hołownią [NAZWISKA]

Prezes przedsiębiorstwa produkującego zioła lecznicze, polecił również uważać na tzw. hochsztaplerów sprzedających różne substancje w zamian za leczenie lekami syntetycznymi.

“Należy bardzo uważać. Szczególnie na kupowaniu różnych substancji w internecie. Często nie wiemy co tam może być. Jeżeli już kupować to od renomowanych firm, które istnieją klika lat i które mają gwarancję” – podkreślił.

Pod względem produkcji tymianku Polska przoduje wśród europejskiej i światowej konkurencji. Jest to spowodowane przede wszystkim z dobrymi warunkami atmosferycznymi w naszym kraju, dzięki czemu ta roślina posiada dobry wzrost. Również tradycje lecznicze tą rośliną w Hiszpanii i Niemczech sprzyjają sprzedaży tego produktu ziołowego.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY