Ziętek-Wielomska o #Hot16Challange2. Krytykuje postawę Dudy, oberwało się też Korwin-Mikkemu. “Powinien być artystą, a nie politykiem” (WIDEO)

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Magdalena Ziętek-Wielomska/fot. YT/Media Narodowe

Magdalena Ziętek-Wielomska w “Komentarzu Politycznym” Mediów Narodowych odniosła się m.in. do akcji #Hot16Challange2, w której udział wzięli także politycy. Oceniła, że prezydentowi nie przystoi brać udziału w czymś takim, szczególnie, że jego wykonanie dostało mnóstwo negatywnych ocen. Oberwało się również Januszowi Korwin-Mikkemu.

Czy wypada politykom brać w czymś takim udział? – zapytał Dominik Cwikła.

Jeśli chodzi o Janusza Korwin-Mikkego, to jest specyficzna kwestia. Bardzo często powtarzałam, że powinien być artystą, a nie politykiem. Ze względu na jego bardzo ekscentryczny sposób życia pasuje to po prostu do zawodu artysty – oceniła Magdalena Ziętek-Wielomska.

Korwin tak, natomiast czy prezydent państwa polskiego powinien brać w czymś taki udział? Tu mam już pewne wątpliwości – wyznała.

Ostro skomentowała natomiast kwestię zarzutów wobec Korwin-Mikkego o sianie w jego kawałku tzw. mowy nienawiści.

Tekst tej piosenki bez wątpienia jest po prostu głupi. Jeśli coś ma spełniać kryteria tzw. mowy nienawiści, to ta piosenka zdecydowanie. Bo nawoływanie do “obcinania jaj” czy “wieszania zamiast liści” to jest to swego rodzaju nawoływanie do nienawiści – oceniła.

Ale tu oczywiście nie chcę popierać tego zakłamanego dyskursu, bo “mowę nienawiści” się śledzi zazwyczaj tylko po prawej stronie. A jak lewa strona “walczy z faszyzmem” tak samo ziejąc nienawiścią, to na to się jakoś patrzy przez palce – zaznaczyła Ziętek-Wielomska.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY