OFICJALNIE: Małgorzata Kidawa-Błońska rezygnuje z kandydowania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na ogłoszonej wcześniej konferencji prasowej Malgorzata Kidawa-Błońska oficjalnie poinformowała o swojej rezygnacji. Tym samym Koalicja Obywatelska jest zmuszona do wyboru nowego kandydata na prezydenta ze swoich szeregów. Wśród potencjalnych osób występują nazwiska Rafała Trzaskowskiego i Radosława Sikorskiego.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie, tuż po godzinie dziewiątej Małgorzata Kidawa-Blońska poinformowała o swojej rezygnacji z ubiegania się o fotel prezydencki. Potwierdziły się tym samym wczorajsze doniesienia dziennikarzy portalu informacyjnego “Onet”.

Osamotniona i bez wsparcia swoich sztabowców i liderów Platformy Obywatelskiej powiedziała – “Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach”.

Zobacz także: Nieoficjalnie: Kidawa-Błońska rezygnuje z prezydenckiego wyścigu

“Kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, (…) chcieli je zrobić niezgodnie z konstytucją, nie mogłam milczeć. Musiałam to głośno powiedzieć. Gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie, wybory w maju pewnie by się odbyły” – kontynuowała była już kandydat na Prezydenta RP.

Równocześnie, dziś ma się odbyć zjazd kierownictwa PO, aby wybrać nową osobę do kandydowania. Nieoficjalnie wśród potencjalnych kandydatów wymienia się prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Nowy kandydat, jest zmuszony przejść cały proces wyborczy wraz ze zbiórką 100 tys. podpisów poparcia.

Komentarze na gorąco

Sztab Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podziękował na Twitterze na wspólną kampanię przeprowadzoną w ostatnim czasie. Senator Bogdan Klich mówił o jej klasie i godności w sposobie rezygnacji.

“Zapłaciła cenę za odwagę i uczciwość,bo jej konsekwencja doprowadziła do tego,że nie odbyły się wybory w środku pandemii i z naruszeniem wszelkich zasad prawnych. Dziękując wszystkim za wsparcie namawia do odwagi i głosowania na nowego kandydata” – napisała poseł Maria Janyska z PO.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY